اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3430 مورخ:[1392-03-11 19:58:01]
شورای نگهبان بدون توجه به جوسازی ها در احراز صلاحیت به همه سلایق توجه کرد
فرماندار نوشهر عنوان کرد:

شورای نگهبان بدون توجه به جوسازی ها در احراز صلاحیت به همه سلایق توجه کرد


فرماندار نوشهر گفت: بدون شک شورای نگهبان در احراز صلاحیت نامزد ها دقت لازم را داشته و بدون توجه به جو سازی های موجود کاندیدا ها را بر طبق قانون و با در نظر گرفتن تمام صلایق معرفی کرد.

به گزارش نجبا و به نقل از بلاغ / محمد علی قمی با اشاره به وظیفه قانونی شورای نگهبان که احراز صلاحیت های کاندیدا های ریاست جمهوری طبق اصل 115 قانون اساسی است گفت: طبیعی است در بین 685 نفری که نامزد پست ریاست جمهوری شدند ، تعدادی طبق اصل 115 قانون اساسی صلاحیتشان احراز می شود.

وی افزود: کسانی هم که احراز صلاحیت نشدن انسان های مومن و توانایی هستند و در قالب اصل 115 توانایی و صلاحیت پست ریاست جمهوری را ندارند ولی می توانند در پست ها و مسئولیت های دیگر جامعه از آنان استفاده کرد.

فرماندار نوشهر با اشاره به اینکه شورای نگهبان با در نظر گرفتن وظایف رئیس جمهور در حوزه تدبیر و عمل فضای عمومی کشور و حرکت کشور به سوی پیشرفت و توسعه افق 1404 نظر خود را اعلام می کند خاطر نشان کرد: بدون شک شورای نگهبان در احراز صلاحیت نامزد ها دقت لازم را داشته و بدون توجه به جو سازی های موجود کاندیدا ها را بر طبق قانون و با در نظر گرفتن تمام صلایق معرفی کرد.

وی به تمکین کاندیدا هایی که صلاحیتشان احراز نشده به قانون اساسی اشاره کرد و افزود: اگر کسی در میدانی قاضی را قبول ندارد چرا وارد این میدان میشود.

قمی با اشاره به اینک هم شورای نگهبان . هم هیئت های اجرایی با توجه به یکسری باید ها و نباید ها نظر قانونی شان را اعلام کردند تاکید کرد: هرگونه اقدامی مبنی بر اعتراض به این مسئله باید در قالب قانون انجام شود، کار های خلاف قانون از هرکس که باشد مضمون است.

وی با اشاره به اینکه کانددا های تایید صلاحیت شده باید از انجام کارهای خلاف قانون دوری کنند افزود: اگر نامزد ها از حالا در مسیر خلاف قانون قرار بگیرد چگونه میتواند به عنوان رئیس جمهور پاسدار قانون اساسی باشند ، و از همین ابتدا ماهیت خود را برای مردم نمایان می کنند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا