اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34273 مورخ:[1396-12-20 16:10:01]
نظارت بر بازار ایام نوروز در مازندران تشدید یابد
استاندار مازندران:

نظارت بر بازار ایام نوروز در مازندران تشدید یابد

استاندار مازندران بر نظارت بر بازار و قیمت ها در ایام تعطیلات نوروزی تاکید کرد.

به گزارش مازند اصناف محمد اسلامی در نشست فرمانداران استان با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروزی، بر روان سازی ترافیک با حضور پلیس در صحنه در این ایام در سراسر استان تاکید و خاطرنشان کرد: در این ایام، نظارت بر بازار و قیمت ها با جدیت صورت گیرد و همه نهادها و دستگاه های مسئول به نحوی در تعطیلات نوروزی در میدان و آمادگی کامل و همه جانبه باشند که مردم هیچ دغدغه ای نداشته باشند.

اسلامی هم چنین بر پاکسازی زباله و نخاله از ساحل تا جنگل و زیباسازی فضای عمومی و ورودی مبادی شهرها تاکید کرد و گفت: فرمانداران به میان مردم بروند و از نزدیک با مسایل و مشکلات آن ها آشنا شوند.

وی با بیان این که دولت اعتدالی و مشی اعتدالی، نیاز به تفکر و کارکرد اعتدالی دارد و این از دغدغه ها و سیاست های مورد تاکید رئیس جمهوری است، عنوان کرد: باید کارآمد سازی نظام مدیریتی در دستور کار مدیران و فرمانداران در مازندران قرار گیرد.

استاندار با بیان این که اقتدار مدیریتی در سایه ارایه خدمت صادقانه تحقق می یابد، تصریح کرد: فرمانداران از اختیارات تفویض شده در راستای ارایه خدمات هر چه بهتر به مردم به نحو بایسته بهره گیری کنند.

مقام عالی دولت در استان، بیکاری و تلاش برای اشتغالزایی را دغدغه اصلی عنوان و خاطرنشان کرد: نشاط اجتماعی در سایه حل معضل بیکاری تحقق می یابد.

اسلامی، آموزش و مهارت افزایی برای جوانان دانش آموخته جویای کار را از جمله اقدامات مهم برای ایجاد اشتغال عنوان کرد و یاد آور شد: دولت تدبیر و امید، منابع خوبی را برای ارایه تسهیلات به منظور اشتغالزایی اختصاص داده است.

استاندار بر بهره گیری از ظرفیت ها و مزیت های حوزه آی سی تی به عنوان یک ظرفیت بزرگ اشتغال در مازندران تاکید کرد و گفت: ایجاد یک نهضت اشتغال آفرینی و مقابله با بیکاری در فرمانداری ها ضرورت دارد.

وی با تاکید بر این که دغدغه برای پایدار کردن اشتغال، حمایت از تولید و قشر جوان تحصیلکرده، به صورت برنامه ای برای فرمانداران درآید، افزود: تعامل و هم افزایی با همه افراد و گروه های موثر، گسترش سمن ها و تشکل های مردم نهاد، نشست با جوانان و فعالان بخش های مختلف باید تقویت شود.

استاندار با اشاره به این که نشاط اجتماعی با رفع دغدغه مردم تحقق می یابد، تصریح کرد: تمهید امکانات تفریحی و ایجاد فضای شور و نشاط با انجام راهپیمایی خانوادگی و بازی ها و ورزش های بومی و محلی در دستور کار فرمانداران قرار گیرد.

اسلامی بر ضرورت سلامت اداری و مبارزه با فساد اداری تاکید کرد و افزود: فرمانداران با هرگونه فساد اداری برخورد شدید کنند.

وی بر صیانت از حقوق شهروندی به عنوان یک سند مهم که از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شده است، تاکید کرد و گفت: دولت سامانه های مختلفی را برای برخورداری مردم در این راستا طراحی کرده است، سامانه یکپارچه الکترونیکی موجب می شود که دریافت مجوزها در اسرع وقت و بدون مراجعه متقاضی انجام شود و ما در مازندران صدور مجوزها را ۴۸ روزه کرده ایم.

وی با بیان این که ارزش و سرمایه اصلی ما سرمایه اجتماعی است و همه باید در روند رشد و بهبود سرمایه اجتماعی نقش ایفا نمایند، تصریح کرد: باید نقش بانوان را در ارتقا کیفیت مدیریت جدی بگیریم و از ظرفیت زنان در پست های مدیریتی بویژه فرمانداری ها و بخشداری ها استفاده کنیم.

 

مرجع: مهر


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا