اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34267 مورخ:[1396-12-20 02:20:01]
تأمین نیاز میوه بازار تا خرداد 97/زمزمه‌های واردات نارنگی شنیده شد
مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران اعلام کرد

تأمین نیاز میوه بازار تا خرداد 97/زمزمه‌های واردات نارنگی شنیده شد

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: اگر بعد از عید صادرات هم صورت گیرد باز هم قادر به تأمین نیاز میوه بازار تا خرداد ماه سال آینده خواهیم بود.

به گزارش مازند اصناف سال گذشته همه از وضعیت مرکبات مازندران خبر دارند که برف چه خسارتی را بر باغداران مازندران وارد کرد امسال نیز حال و روز خوشی ندارند.

امسال مرکبات با قیمت خوبی برخوردار نبود سؤال باغداران این است آیا نباید برای رفع مشکل بزرگ باغداران این دیار که بعد از چند سال هزینه کردن درختان آنان به بار نشست و به امید این روز همه سختی‌ها را تحمل کردند بتوانند محصولات خود را با قیمت عادلانه‌ای به فروش برسانند.

با وجود همه مشکلات و مسائل به جای آنکه روی زخم‌های باغداران مازندران مرهم گذاشته شود زمزمه‌های از واردات شنیده می‌شود که درحقیقت پاشیدن نمک روی زخم‌های آنان است.

در چنین شرایطی که باغداران با تمام تلاش و مشکلات توانستند محصول خوب و با کیفیتی تولید کنند حتی فکر واردات جای سؤال دارد.

*زمزمه‌هایی برای واردات نارنگی در کشور شنیده می‌شود

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران در این‌باره اظهار کرد: در حال حاضر زمزمه‌هایی برای واردات نارنگی در کشور شنیده می‌شود با توجه به اینکه محصول به میزان کافی در کشور داریم فکر واردات محصولات خارجی ظلم به تولیدکننده است.

محمدرضا شعبانی با بیان اینکه نه تنها نباید واردات صورت گیرد بلکه فکر کردن به واردات ظلم بزرگی است، بیان کرد: با توجه به اینکه این زمزمه‌ها از وزارت‌خانه شنیده می‌شود باید وزیر جهاد کشاورزی با این موضوع قاطعانه برخورد کند و به‌هیچ عنوان  واردات نارنگی صورت نگیرد.

وی تصریح کرد: در شرایطی که محصولاتی ازجمله پرتقال، سیب، کیوی، خیار، توت‌فرنگی به میزان کافی و فراوانی و دست‌کم تا خرداد ماه سال آینده داریم واردات درحقیقت ضربه به تولید کشور است.

مدیرعامل اتحادیه باغداران با اشاره به اینکه مصرف میوه معمولاً از دهه سوم اسفند شروع می‌شود، افزود: در حال حاضر همه مردم در حال تدارک پوشاک و سایر نیازهای خود هستند تنها محصولی که در پایان تامین می‌شود میوه است که از ۲۰ اسفند زمینه‌های آن آماده می‌شود.

شعبانی با اعلام اینکه از ۲۵ تا ۲۹ اسفند در سبد میوه ما ایرانیان جای می‌گیرد، بیان کرد: نیاز به واردات نیست باید این تفکر را از خود دور کنیم و صد درصد مخالف واردات نارنگی هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر بعد از عید صادرات هم صورت گیرد باز هم قادر به تأمین نیاز میوه بازار تا خرداد ماه سال آینده خواهیم بود.

 بحث واردات آن هم زمانی که محصول به فراوانی و با کیفیت خوب در بازار موجود است جای سؤال دارد و در حقیقت به‌معنای ضربه بر تولید داخل است؛ البته این موضوع برای نخستین بار نبوده که شاهد آن هشتیم ولی امیدواریم برای همیشه به مسائلی از این دست پایان داده شود.

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا