اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34265 مورخ:[1396-12-20 02:12:01]
برنامه‌ریزی برای اسکان 80 هزار نفر اقامت شب در ساری و میاندورود
رئیس میراث فرهنگی ساری خبر داد

برنامه‌ریزی برای اسکان 80 هزار نفر اقامت شب در ساری و میاندورود

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ساری از برنامه‌ریزی برای اسکان 80 هزار نفر اقامت شب در ساری و میاندورود در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش مازند اصناف رضا مهدیان در گفت‌وگو با بلاغ درباره وضعیت اقامتی دو شهرستان ساری و میاندورود در ایام نوروز اظهار کرد: امکان اقامت شب برای بیش از 80 هزار نفر مسافر در سطح دو شهرستان پیش‌بینی شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی با اعلام اینکه 13 هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر در سطح شهرستان ساری و میاندورود فعال است، ادامه داد: 33 واحد پذیرایی بین‌راهی مانند رستوران، قهوه‌خانه‌ها هم زمینه جذب مسافران را فراهم می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ساری از فعالیت 35 دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی دارای مجوز در شهرستان ساری خبر داد و افزود: تعدادی از خانه مسافرهای شهرستان داری مجوز فعالیت هستند که برنامه‌‌ریزی کردیم تعداد خانه مسافرهای مجوزدار به عدد 150 برسد و اقدامات اولیه در این زمینه انجام شده است.

این مسئول با اعلام اینکه دو مجموعه بوم‌گردی در شهرستان ساری مشغول فعالیت است، افزود: مجموعه بوم‌گردی روستای مالخواست بسیار مناسب بوده و مسافران زیادی در این منطقه جذب می‌کند.

مهدیان یادآور شد: 40 پرونده بوم‌گردی هم در دست اقدام است ولی برای رشد و توسعه بوم‌گردی نیاز به همراهی بخشداران و دهیاران است.

وی با اعلام اینکه امکان اقامت بیش از 80 هزار نفر مسافر در شب در شهرستان‌های ساری و میاندورود وجود دارد، بخش اعظمی از مسافران و گردشگران در پلاژهای دولتی اسکان می‌گیرند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ساری یادآور شد: 15 هزار مسافر در 25 پلاژ دولتی شهرستان ساری اقامت می‌گیرند.

این مسئول از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی در سطح مدارس شهرستان ساری و میاندورود خبر داد و گفت: 400 کلاس درس برای اسکان فرهنگیان استان در نظر گرفته شده است.

مهدیان در پایان خواستار همکاری بخشداران و دهیاران برای توسعه فرهنگ گردشگری در سطح روستاهای شهرستان ساری شد.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا