اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34219 مورخ:[1396-12-13 15:24:01]
بازار طلا همچنان راکد و قیمت‌ها آشفته است
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران:

بازار طلا همچنان راکد و قیمت‌ها آشفته است

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران گفت: وضعیت آشفته قیمت دلار نه تنها بازار طلا بلکه کلیه صنوف را آشفته کرده است و این موضوع با کاهش قدرت خرید مردم، موجب رکود بازار در چند هفته مانده به شب عید شده است.

به گزارش مازند اصناف محمدرضا نصیری درباره وضعیت بازار طلا در کمتر از سه هفته مانده به شب عید اظهار کرد: بازار همچنان راکد و قیمت‌ها آشفته است.

وی افزود: دلار به‌صورت دولتی عرضه نمی‌شود و اگر هم شود، خیلی محدود است. لذا در حالی‌که قیمت فعلی دلار، 4 هزار و 750 تومان است،در بازار آزاد با قیمت 5 هزار تومان هم نمی‌توان پیدا کرد و این عامل، موجب افزایش و آشفتگی بازار است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران با بیان اینکه قیمت‌های فعلی برای مشتریان گزاف است، خاطرنشان کرد: کنترل قیمت دلار، نیاز به مدیریت و تزریق آن از سوی بانک مرکزی دارد.

این مسئول بابیان اینکه وضعیت دلار همچون یک فنر فشره است که اگر مدیریت نشود، مشخص نیست قیمت آن به کجا پرتاب شود، عنوان کرد: وضعیت آشفته قیمت دلار نه تنها بازار طلا بلکه کلیه صنوف را آشفته کرده است و این موضوع با کاهش قدرت خرید مردم، موجب رکود بازار در چند هفته مانده به شب عید شده است.

نصیری در پایان با بیان اینکه قیمت هر مثقال طلا 646 هزار و 500 تومان و آب شده آن، 149 هزار تومان است، گفت: قیمت امروز سکه یک‌میلیون و 600 هزار تومان، نیم سکه بین 770 الی 800 هزار تومان و ربع سکه 530 هزار تومان است.

 

پایان پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا