اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34164 مورخ:[1396-12-07 00:26:01]
کاهش 73 درصدی تخت‌های فروش پرنده در بازار فریدونکنار
رئیس محیط زیست بابلسر و فریدونکنار خبر داد

کاهش 73 درصدی تخت‌های فروش پرنده در بازار فریدونکنار

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابلسر و فریدونکنار گفت: پیگیری‌های مسؤولان مرتبط استانی و شهرستانی سبب شد تا تعداد تخت‌های فروش پرنده در بازار فریدونکنار به کاهش 73 درصدی برسد و ممکن است این درصد بیشتر شود.

به گزارش مازند اصناف ناصر کیایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: در سال‌جاری برای نخستین‌بار با همکاری فرمانداری و با توجه به صورتجلسه مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، تعداد تخت‌های فروش پرنده در بازار پرندگان مهاجر فریدونکنار از 44 به 12 مورد کاهش یافته است.

وی افزود: این تخت‌ها معمولاً در عید نوروز فعال بوده است اما در عید 97 برای نخستین‌بار تعدادشان را کاهش دادیم و شاید از 12 تخت نیز کمتر باشد.

رئیس محیط زیست بابلسر و فریدونکنار با بیان اینکه در حال حاضر در بازار فروش پرندگان تنها 5 یا 6 تخت فعال مشاهده می‌شود، اظهار امیدواری کرد که به‌سمتی برویم تا بحث شکار و بازار فروش پرنده به وضعیت مناسبی برسد و موضوعی به‌نام کشتار پرندگان را نداشته باشیم.

این مسؤول ادامه داد: اما کاری که امسال انجام شد، اقدام بزرگی بوده است که با همکاری مسؤولان شهرستانی برای ساماندهی بازار پرندگان صورت گرفته است.

کیایی در پایان در پاسخ به اینکه آیا اعتراضاتی را در پی این اقدام از سوی فروشندگان و صیادان پرنده در بازار فریدونکنار داشتید یا خیر، گفت: در ظاهر اعتراضی ندیدیم اما می‌دانیم که برخی‌ها راضی به انجام کار نبودند اما تصمیمی است که گرفته شده و باید به آن احترام بگذاریم.

 

پایان پیام/


» برچسب ها : , بازار , پرندگان , فریدونکنار , بازار , پرندگان , فریدونکنارمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا