اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34147 مورخ:[1396-12-05 11:03:01]
هیچ نگرانی در تأمین کالای بازار شب عید وجود ندارد/ آخرین جزئیات اقلام شب عید
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

هیچ نگرانی در تأمین کالای بازار شب عید وجود ندارد/ آخرین جزئیات اقلام شب عید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه هیچ نگرانی در خصوص تأمین میوه و اقلام پرمصرف بازار شب عید وجود ندراد، گفت: این طرح از نیمه دوم اسفند ماه با مشخص شدن عوامل توزیع در سراسر استان اجرا می‌شود.

به گزارش مازند اصناف دلاور حیدرپور در گفت‌وگو با بلاغ، درباره آخرین وضعیت ذخیره‌سازی میوه شب عید اظهار کرد: استان مازندران به تعهد خود درباره ذخیره‌سازی 25 هزار تن پرتقال عمل کرد و این میزان به مقاصد در سراسر کشور ارسال شد.

وی افزود: 5 هزار تن نیز ذخیره ملی است که بر عهده‌ خود تعاونی روستایی کشور است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه هیچ نگرانی در خصوص تأمین میوه و اقلام پرمصرف بازار شب عید وجود ندراد، خاطرنشان کرد: بیش از 2 هزار و 500 تن مرغ برای تنظیم بازار شب عید ذخیره داریم که با قیمت 5 هزار و 900 تومان دم درب سردخانه و با قیمت 6 هزار و 200 تومان در واحدهای عرضه توزیع می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه 10 تن تخم مرغ نیز سهمیه‌ی استان مازندران از محموله وارداتی است که در حال حمل جهت توزیع در سراسر استان است، اظهار کرد: تخم مرغ‌های تنظیم بازاری با قیمت 12 هزار و 600 تومان به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.

حیدرپور اضافه کرد: گوشت قرمز منجمد وارداتی نیز توسط شرکت خدماتی حمایتی تأمین شد که جهت توزیع در اختیار مراکز عرضه قرار می‌گیرد، البته قیمت آن هنوز از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام نشده است.

وی درباره میوه‌های تنظیم بازاری بیان کرد: 500 تن سیب و 500 تن پرتقال سهمیه استان مازندران برای بازار شب عید است و منتظر ستاد تنظیم بازار کشور و استان برای تعیین نرخ در زمان عرضه هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در پایان درباره زمان توزیع اقلام تنظیم بازار در سطح استان گفت: طبق روال گذشته، این طرح از نیمه دوم اسفند ماه با مشخص شدن عوامل توزیع در سراسر استان اجرا می‌شود.

البته گفته شده است با توجه به وضعیت مناسب تولید طی سال‌جاری در استان، بیش از 70 هزارتن کیوی نیز در سردخانه‌های مازندران ذخیره‌سازی شده است.

 

پایان پیام/


» برچسب ها : , حیدرپور , جهاد , مازندران , تنظیم , بازار , میوه , پرتقال , حیدرپور , جهاد , مازندران , تنظیم , بازار , میوه , پرتقالمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا