اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34143 مورخ:[1396-12-04 16:02:01]
احداث ایستگاه جست‌وجو و کنترل دریایی در بندر فریدونکنار/ قرارداد، پاشنه آشیل بندر فریدونکنار
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران اعلام کرد

احداث ایستگاه جست‌وجو و کنترل دریایی در بندر فریدونکنار/ قرارداد، پاشنه آشیل بندر فریدونکنار

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از احداث ایستگاه جست‌وجو و کنترل دریایی در بندر فریدونکنار خبر داد و گفت: پاشنه آشیل بندر فریدونکنار قرارداد شرکت‌ها است.

به گزارش مازند اصناف محمدتقی انزان‌پور در مراسم رونمایی از تندیس مرحوم مهندس محمد مجدآرا نماینده فقید شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار که در بندر فریدونکنار برگزار شد، اظهار کرد: بندر فریدونکنار نخستین بندر در کشور بود که به بخش خصوصی واگذار شد.
 
وی با اشاره به مزیت‌های بندر فریدونکنار، خاطرنشان کرد: این بندر دارای مزیت‌های فراوانی مانند قرار داشتن در کنار جاده بین شهری است  و می‌تواند در ایجاد اشتغال نقش به‌سزایی داشته باشد.
 
 مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران پاشنه آشیل مشکلات بندر فریدونکنار را قراردادهای موجود دانست و تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی بندر فریدونکنار موضوع قرارداد مابین دولت و شرکت‌های خصوصی فعال در این بندر است و تا این موضوع به صورت کلان برطرف نشود همیشه مشکل بندر پابرجا است.
 
این مسئول با تاکید بر اینکه حل مشکلات اساسی بندر فریدونکنار و نوشهر از ماموریت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی است، افزود: با مذاکراتی که با چهار شرکت فعال در بندر فریدونکنار انجام شد به‌زودی بسیاری از چالش‌های موجود برطرف می‌شود.
 
انزان‌پور یادآور شد: با پیگیری‌های نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی میدان رو به روی بندر با المانی از دریانوردی و همچنین فعال کردن 15 هکتار از اراضی برای بخش گردشگری در دستور کار قرار دارد که می‌تواند در زمینه اشتغال‌زایی موثر باشد.
 
وی اظهار کرد: بندر فریدونکنار با در اختیار داشتن 68 هکتار اراضی دارای ظرفیت زیادی برای سرمایه‌گذاری است و شرکت راهبران توانسته 31 هزار متر انبار سرپوشیده را در بندر احداث کند.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به اینکه دو اقدام اساسی از سوی سازمان بنادر در بندر فریدونکنار انجام می‌شود، گفت: راه‌اندازی ایستگاه جست‌وجو و نجات و همچنین احداث کنترل دریایی با توجه به قرار گرفتن فریدونکنار در مرکز مازندران از اقداماتی است که از سوی سازمان بنادر در بندر فریدونکنار انجام می‌شود.

 

مرجع: بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا