اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34136 مورخ:[1396-12-03 18:56:01]
بیکاری ۱۰ هزار مازندرانی در سال جاری
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس مطرح کرد

بیکاری ۱۰ هزار مازندرانی در سال جاری

 نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال ۱۰ هزار مازندرانی بیکار شدند و این مدیریت مناسبی بر صنایع و واحدهای تولیدی نیست.

به گزارش مازند اصناف علی محمد شاعری در گردهمایی بزرگ در حسینیه قتلگاه بهشهر و بیان عملکرد یکساله خود اظهار داشت: تلاش برای افزایش راندمان تولید و افزایش اشتغال از مسائل مهمی است که باید رعایت شود.

وی افزود: بخش خصوصی برای سرمایه گذاری وارد میدان شود و مسوولان از نظر امکانات، زمین و تسهیلات کمک کار خواهند بود و بانکها در ارائه تسهیلات به متقاضیان و پشتیبانی از سرمایه گذاران همراه و همگام بوده و برای افزایش اشتغال تلاش کنند.

نماینده شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر انتخاب شهردار بهشهر یادآور شد: برای انتخاب شهردار باید فردی انتخاب شود که حداقل شهردار یک شهر دو هزارنفره بوده باشد نه اینکه شخصی که تخصص ندارد، در این حوزه کار نکرده و حتی کارمند جایی نبوده است؛ شهردار شود.

شاعری اضافه کرد: می گویند تخریب نکنید من به فکر تخریب نیستم و به عنوان نماینده مردم فقط مطالبه گری دارم و نظارت می کنم و من نماینده مردم هستم، شما اعضای شورای شهر هم نماینده مردم هستید و توسط آنان انتخاب شدید و باید جوابگو باشید نه اینکه ۶ ماه بی شهردار باشیم.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: شهر و اداره امور باید به فرد متخصص و متعهد واگذار شود تا شهر رونق بگیرد و مشکلات برطرف شود و در این راستا باید تعیین تکلیف شود.

شاعری بیان داشت: همه ما باید خدمتگزار مردم باشیم و کسی که توان مدیریتی ندارد نباید مدیر شود و باید کارها براساس تعهد و تخصص و برای رضای خداوند باشد.

وی در ادامه گفت: در اداره امور مردم ملاحظه ای بالاتر از منافع ملی و مردم وجود ندارد و مدیری که خوب نیست برود، فرمانداری که ارزشهای نظام را قبول دارد بدون حاشیه و با رعایت همه مسائل و احترام جایگزین شود.

این مسئول همچنین گفت: تعیین تکلیف وضعیت شهردار بهشهر را از استاندار تقاضا دارم و شورای شهر هم اگر تصمیم اشتباه گرفتند و یا اینکه به نتیجه نرسیدند اصرار بر ادامه کار نباشد و تعیین تکلیف شود.

نماینده شرق مازندران در مجلس افزود: مدیران ناکارآمد در شهرستانها هم توسط استاندار تعیین تکلیف شوند.

شاعری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حمایت از تولید داخل یادآور شد: توجه بر صادرات مرکبات و میوه مازندران باید با جدیت دنبال شود و کیوی باید صادر شود و صادرات مرکبات باید به ۵۰۰ هزار تن برسد.

وی با اشاره به عملکرد انجام شده در بخش زیرساختی گفت: با تلاش های انجام شده در سال حاری به ۳۷ روستای هزارجریب شرق مازندران آبرسانی شد و ۵۰روستای دیگر تا پایان سال اجرایی می شود.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بخش گازرسانی هزارجریب شرق مازندران،  بهره برداری از گازرسانی به ۱۷روستا انجام شد و تا پایان سال ۲۰ روستا از نعمت گاز بهره مند می شوند.

شاعری افزود: در بخش راهها توسعه فراوانی در بخش راه روستایی و شهر انجام شد و تلاش داریم راههای ارتباطی نکا، بهشهر و رستمکلا به بندرامیرآباد را برای توسعه حمل و نقل با فوریت در دستور ادامه بهسازی و آسفالت قرار گیرد.

وی گفت: در بخش فاضلاب بعنوان یکی از مشکلات مهم شرق مازندران ۲۵۰ میلیارد تومان برای فاضلاب در نظر گرفته شده است که در سال جاری ۵ میلیارد تومان تخصیص اولیه داشتیم.

شاعری افزود: بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی بهشهر هم از نیازهای مهم شرق مازندران است که تابستان سال ۹۷ به بهره برداری می رسد و همه این عملکردها در گرو مدیریت جهادی و کار شبانه روزی عملیاتی شد.

مرجع: مهر


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا