اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34115 مورخ:[1396-12-02 21:55:01]
افزایش نرخ ارز عامل گرانی 20 درصدی این روزهای لوازم آرایشی و بهداشتی در بازار
اختصاصی/مازنداصناف گزارش می دهد

افزایش نرخ ارز عامل گرانی 20 درصدی این روزهای لوازم آرایشی و بهداشتی در بازار

رئیس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی مرکز مازندران گفت: افزایش قیمت در بازار به‌دلیل گران‌شدن کالاها از سوی شرکت‌های پخش و توزیع کننده است و واحدهای صنفی نقشی در افزایش آن نداشته‌اند و سود قانونی خود را دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مازند اصناف؛ نوسانات قیمتی ارز در کشور باعث ایجاد موج جدید گرانی‌ها در بازار کشور شد. امری که بازار لوازم آرایشی و بهداشتی را نیز در کنار سایر بخش‌ها دچار نوسانات قیمتی کرد.


افزایش نرخ ارز عامل گرانی این روزهای لوازم آرایشی و بهداشتی

زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار مازنداصناف در این خصوص گفت: قیمت کالاهای آرایشی و بهداشتی با قیمت ارز خارجی سر و کار دارد و طبیعتا با افزایش نرخ ارز طی روزهای اخیر، افزایش قیمت کالاهای وارداتی یک امر مسلم است.

وی افزود: طی روزهای اخیر شرکت‌های توزیع‌کننده لوازم آرایشی و بهداشتی خارجی نظیر شرکت نیوا و تهران بوران اعلام کرده‌اند که در فاکتور جدید، قیمت‌ها 20 تا 30 درصد افزایش دارد.

رئیس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی مرکز مازندران اظهار کرد: افزایش قیمت در بازار به‌دلیل گران‌شدن کالاها از سوی شرکت‌های پخش و توزیع کننده است و واحدهای صنفی نقشی در افزایش آن نداشته‌اند و سود قانونی خود را دریافت می‌کنند.

افزایش انواع ادکلن‌های خارجی در بازار

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ما از بازار ساری، افزایش قابل توجه انواع ادکلن‌های خارجی طی روزهای اخیر در برخی برندها تا 40 درصد است.

این نوسانات قیمتی موجب شده است تا برای خرید یک برند در بازار حتی با اختلاف 20 هزار تومانی نیز مواجه شوید و شاهد چند نرخی بودن یک کالا در بازار باشید.

متصدی یکی از واحدهای صنفی عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی در مازندران ضمن تأیید افزایش قیمت در بازار گفت: افزایش دلار سبب بالا رفتن قیمت‌ها شده است، به نحوی‌که قیمت یک ادکلن 50 تا 60 هزار تومانی، هم اکنون به 80 تا 100 هزار تومان رسیده است.

گفتنی است کسبه دیگری در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن تأیید افزایش قیمت لوازم آرایشی و بهداشتی در بازار بیان  کرد: هر چند این افزایش قیمت عموما شامل کالاهای وارداتی می‌شود اما طی روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت حتی در محصولات داخلی نیز بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه غالب کالاهای قابل عرضه در فروشگاه ما بومی و تولیدات داخلی است، افزود: طی روزهای اخیر حتی شرکت‌های داخلی نظیر لی‌لی نایت نیز 15 درصد افزایش قیمت را اعلام کرده‌اند.

این فعال لوازم آرایشی و بهداشتی در بازار استان خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها عامل این افزایش قیمت را نوسانات ارز و در نتیجه افزایش قیمت مواد اولیه بیان کرده‌اند.


پایان پیام/

» برچسب ها : , افزایش , لوازم , آرایشی , بهداشتی , ادکلن , بازار , مازندران , افزایش , لوازم , آرایشی , بهداشتی , ادکلن , بازار , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا