اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34114 مورخ:[1396-12-02 20:59:01]
افزایش 20 تا 25 درصدی کیف، کفش و پوشاک در بازار
اختصاصی/موج گرانی دلار به کف بازار رسید

افزایش 20 تا 25 درصدی کیف، کفش و پوشاک در بازار

اثر مستقیم نوسانات ارز بر بازار کشور این‌بار هم در حال کوچک‌تر کردن سفره مردم است و یک ماه مانده به شب عید، در کنار گرانی طلا، مرغ، تخم‌مرغ، تلفن‌همراه، لوازم خانگی و برخی مواد غذایی به بازار کیف، کفش و پوشاک هم رسید.

به گزارش خبرنگار مازند اصناف؛ افزایش قیمت ارز طی ماه اخیر، موجی از گرانی را در کف بازار به‌راه انداخت.

بر اساس این گزارش، اثر مستقیم نوسانات ارز بر بازار کشور این‌بار هم در حال کوچک‌تر کردن سفره مردم است و یک ماه مانده به شب عید، در کنار گرانی طلا، مرغ، تخم‌مرغ، تلفن‌همراه، لوازم خانگی و برخی مواد غذایی به بازار کیف، کفش و پوشاک هم رسید.

محمدرضا صحافی در این‌باره به خبرنگار ما اظهار کرد: با افزایش قیمت دلار طی ماه اخیر، شاهد افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت پوشاک در بازار هستیم.

وی افزود: این ایجاد تفاوت قیمت تنها مختص کالاهای خارجی و وارداتی نبوده و به‌دلیل واردات مواد اولیه، حتی کالاهای داخلی نیز مشمول این افزایش قیمت شده‌اند.

رئیس اتحادیه پوشاک مرکز مازندران خاطرنشان کرد: بیشترین میزان کالاهای وارداتی در بخش پوشاک از کشورهای پین و ترکیه است.

صحافی در خصوص میزان رغبت مشتریان به کالاهای ایرانی در مقایسه با کالاهای خارجی عنوان کرد: با توجه به افزایش قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مردم، رغبت مشتریان به کالاهای ایرانی به‌جهت قیمت مناسب آن بیشتر شده است.

ناصر گل‌زاده نیز در خصوص اثر افزایش قیمت دلار بر بازار اعلام کرد: بازار کیف و کفش نیز در پی نوسانات دلار دستخوش افزایش 20 تا 20 درصدی شده است.

وی افزود: بازار فعلی هنوز راکد است و خبری از تب‌وتاب بازار شب عید نیست.

رئیس اتحادیه کیف و کفش مرکز مازندران اذعان کرد: این افزایش قیمت، کالای ایرانی و خارجی ندارد و این امر با توجه به کاهش قدرت خرید مردم، به نفع بازار نیست.

 

پایان پیام/

 » برچسب ها : , افزایش , 20 درصدی , قیمت , کیف , کفش , پوشاک , بازار , مازندران , افزایش , 20 درصدی , قیمت , کیف , کفش , پوشاک , بازار , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا