اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34089 مورخ:[1396-11-30 01:24:01]
جلوگیری از خرید، فروش و عرضه طیور بومی در بازار و میادین
مدیر کل دامپزشکی مازندران:

جلوگیری از خرید، فروش و عرضه طیور بومی در بازار و میادین

مدیر کل دامپزشکی مازندران گفت: لازم است از خرید، فروش و عرضه طیور بومی در بازار و میادین گرفته شود، چرا که سلامت مردم برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است.

به گزارش مازند اصناف؛ حسین رضوانی در جلسه کارگروه پدافند غیرعامل با تاکید بر مسائل بهداشتی و قرنطینه‌ای در استان گفت: با رعایت این مسایل شاهد مشکلی در استان نخواهیم بود.

 

مدیرکل دامپزشکی مازندران ادامه داد: اگر تلفاتی مشاهده شد حتماً به دامپزشکی اطلاع رسانی شود چرا که مأموران دامپزشکی در حالت آماده‌باش هستند تا بتوانند جلوی گسترش ویروس را بگیرند.

 

رضوانی با هشدار اینکه پرندگان مهاجر احتمال دارد آلوده به ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان باشند، خاطرنشان کرد: لازم است جلوی خرید، فروش و عرضه طیور بومی در بازار و میادین گرفته شود، چرا که سلامت مردم برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در مازندران به دلیل اینکه پرنده مهاجر وجود دارد بیشتر از سایر استان ها درگیر بیماری بودیم، گفت: در حال حاضر نمونه گیری هایی که انجام شد آنفلوانزا H5N6 و H5N8 مشاهده نشد.

مدیر کل دامپزشکی مازندران ادامه داد: کسانی که با پرنده مهاجر در ارتباط هستند، پرنده های مهاجر با پرنده های بومی که در آب هایی که جمع می شوند یکجا باشند صاحبان پرندگان بومی در معرض خطر خواهند بود و دوره گرد فروش پرندگان بومی از گروه هایی هستند که در معرض خطر هستند.

رضوانی اظهار کرد: آسیب به واحدهای گوشتی اندک بود و 10 درصد واحدها درگیر این بیماری شدند.

 

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا