اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34063 مورخ:[1396-11-26 19:19:01]
افزایش تعداد قرنطینه‌های دامی در 3 محور مازندران
مدیرکل دامپزشکی مازندران خبر داد

افزایش تعداد قرنطینه‌های دامی در 3 محور مازندران

 مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: تعداد قرنطینه‌های دامی استان در سه محور کناره، گلستان و هراز ایجاد می‌شود.

به گزارش مازند اصناف سیدحسین رضوانی در گفت‌وگو با بلاغ درباره تعداد قرنطینه‌های دامی و طیور در استان مازندران، اظهار کرد: به لحاظ قانونی یک قرنطینه دامی در اختیار ما قرار دارد و براساس دستورالعملی که از سازمان دامپزشکی داریم تنها قرنطینه محور سوادکوه باید کنترل کنیم و با هماهنگی سردار میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران بنا شد در سه محور نیرو مستقر شوند و کنترل‌ها انجام شود.

وی درباره آخرین وضعیت پرداخت خسارت‌ها بیان کرد: برای پرداخت خسارت طیور برای پرندگانی که معدوم‌سازی شده است اقدامات انجام شده است و برای بحث دام بخشی از هزینه‌ها از منابع ملی باید انجام شود.

مدیرکل دامپزشکی مازندران اضافه کرد: برخی دیگر باید از منابع اعتبارات ستاد بحران پرداخت شود، خسارت افرادی که باید از محل ستاد ملی پرداخت شود تا سال 95 صفر بوده و در سال 96 باید اعتبارات تا پایان سال به دست ما رسید که بخشی را پرداخت و بقیه هم باید از سازمان اعتبارات لازم را دریافت کنیم و برای پرداخت غرامت اقدام شود.

این مسئول درباره بیماری ماهیان در استان، بیان کرد: مازندران چندان درگیری با بیماری ماهی نشده است، نگرانی ما بیماری وی اچ اس و مالاشیت بوده و به صورت دائم کنترل می‌شود.

رضوانی خاطرنشان کرد: همه افراد فعال در این حوزه قبل از تخلیه باید دامپزشکی را در جریان قرار دهند و نمونه‌برداری در این زمینه انجام شود.

وی با اعلام اینکه بیماری ویروسی هم در استان چندان مطرح نیست، ادامه داد: در حال حاضر مشکلی نداریم، در طول سال چندین مورد داشتیم که این بیماری ارتباط با انسان ندارد ولی با این حال اقدامات لازم در این زمینه انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: در حال حاضر مشکلی از بابت بیماری در حوزه ماهیان هم نداریم.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا