اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34062 مورخ:[1396-11-26 19:16:01]
 وقتی بازی جنگ و صلح فرماندار نکا با فعالان مبارزه با ربا ادامه دارد/ تَکل از پُشت بر اعتماد افکار عمومی
ماجرای مصادره به مطلوب یک عذرخواهی نامرتبط

وقتی بازی جنگ و صلح فرماندار نکا با فعالان مبارزه با ربا ادامه دارد/ تَکل از پُشت بر اعتماد افکار عمومی

مبارزه با ربا، مبارزه با شیطان و اجرای دستور خداوند است و فرماندار نکا که به مقابله با این امر پرداخت، باید عذرخواهی کند و نزد خداوند توبه نماید.

به گزارش مازند اصناف؛ چند روزی است فضای مجازی و حقیقی از تبعات حاصل از یک برخورد ناشایست توسط فرماندار نکا پر شده و همچنان نیز سیر دست به دست شدن کلیپ کوتاه آن ادامه دارد، به‌گونه‌ای که باتوجه به پخش و بررسی این موضوع در بخش‌های خبری شبکه‌های ماهواره‌ای و کانال‌های تلگرامی در خارج از مرزها، شرایطی را پدید آورده که کمتر کسی از این موضوع آگاه نباشد.

همین امر نیز سبب فشار شدیدی بر فرماندار نکا و حامیان وی شد تا برای فرار از این وضعیت دست به کار شده و به هر آب‌و‌آتشی بزنند، شاید بتوانند از سنگینی فضای حاکم علیه خود کاسته و حتی‌الامکان برگ برنده در این موضوع را با انحراف افکار عمومی در دست بگیرند.

در همین راستا روز سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه، خبری در یکی از سایت‌های حامی جریان دولت منتشر شد که در آن به جلسه فرماندار نکا با تعدادی از فعالان اقتصادی مبارزه با ربا در دفتر وی پرداخته می‌شود.

این خبر که با تیتر «دلجویی جمعی از اعضای کمپین حذف ربا از فرماندار نکا» منتشر شد از همان ابتدا با استقبال رسانه‌های اصلاح‌طلب و حامی دولت مواجه شده و در سایت و کانال تلگرامی فرمانداری نکا نیز قرار گرفت.

البته در اقدامی عجیب، فرمانداری نکا نسبت به حذف بخش کلیدی مطلب منتشر شده در این پایگاه خبری اقدام کرده و مطلب نشر یافته در آن رسانه را نیز به صورت ناقص انعکاس داد تا مشخص شود که هدف از درج این مطلب چه بوده است.

در این مطلب اشاره شده که این گروه «از شهرستان‌های مختلف استان و کشور» بوده و «با حضور در دفتر فرماندار نکا از سوءتفاهم به‌وجود آمده درباره ربا در مراسم ۲۲ بهمن این شهرستان عذر خواهی کردند».

همچنین در پاراگرافی از این خبر به ابراز تأسف این افراد نسبت به اتفاقات بوجود آمده در حاشیه مراسم ۲۲ بهمن و حواشی بوجود آمده در فضای مجازی اشاره کرده و بیان می‌شود که این افراد «بدلیل حواشی رسانه‌ای بوجود آمده از مهندس احمدی دلجویی کردند».

 
 

بازی رسانه‌ای با چاشنی دلجویی

در بخش دیگری از این خبر آمده است: «لازم به ذکر است گروهی که در روز ۲۲ بهمن اقدام به نصب غرفه مبارزه با ربا در سطح شهر نکا نمودند، گروهی دیگر غیر از همین کمپین حذف ربا بودند».

اما جالب این است که در خبر فرمانداری، به این بخش در رابطه با عدم ارتباط گروه حاضر در دفتر فرماندار نکا با فعالان مبارزه با ربای این شهرستان پرداخته نشده است.

به نظر می‌رسد فرمانداری نکا سعی دارد اینگونه القاء کند که این گروه حاضر برای عذرخواهی و دلجویی از فرماندار، همان گروهی هستند که مورد عتاب شدید فرماندار قرار گرفتند درحالی که عبارت موجود در پایگاه خبری محلی که برای اولین بار مطلب را منتشر کرده، به صراحت عدم ارتباط آن‌ها را متذکر شده است.

حال اگر این گروه حاضر در دفتر فرماندار ارتباطی با غرفه‌داران روز 22 بهمن نکا نداشته، سوال این است که به چه دلیل چنین جلسه‌ای در چنین زمانی تشکیل شده و از چه موضوعی عذرخواهی شده است.

سوال دیگر این است که چه سوءتفاهمی در ماجرای 22 بهمن وجود داشته که باید نسبت به آن از فرماندار نکا عذرخواهی کرد، درصورتی که اگر عدم آگاهی گروه مبارزه با ربا در در این روز مورد قبول قرار گیرد نیز اصل موضوع به رفتار ناپسند و دون‌شأن فرماندار این شهرستان بر می‌گردد و نه مسائل حاشیه‌ای دیگر که حتی در شبکه‌های خارج از مرزها بر آن تأکید شد.

 
 

یک عذرخواهی بی‌ربط

در همین رابطه علی قاضی‌پور، از فعالان مبارزه با ربا در شهرستان نکا، که در جریان برخورد ناشایست فرماندار این شهرستان در روز 22 بهمن یکی از اعضای حاضر در غرفه مربوطه بوده، با رد ارتباط خبر منتشر شده با گروه خود، اظهار کرد: افرادی که به نام مبارزه با ربا در دفتر فرماندار نکا حاضر شده و از وی دلجویی کردند، هیچ ارتباطی با فعالان غرفه روز 22 بهمن ندارند.

وی افزود: جنبش بزرگ مبارزه با ربا در سطح کشور دارای اعضاء و گروه‌های فعال بسیار زیادی است، که هرکدام به صورت مستقل از گروه‌های دیگر اما با یک رویه مشخص در قالب کمپین فعال در کشور به فعالیت می‌پردازند.

این فعال مبارزه با ربا، خاطرنشان کرد: به گونه‌ای که ممکن است به طور مثال در یک شهرستان کوچک نیز چند گروه مشغول فعالیت برای مبارزه با ربا با یک هدف باشند، اما ارتباطی با یکدیگر نداشته باشند.

وی تأکید کرد: از سوی گروهی، که در روز 22 بهمن مورد برخورد ناپسند قرار گرفتند، هیچ‌گونه عذرخواهی از جناب فرماندار صورت نگرفته و نفراتی که در دفتر وی حاضر شدند و به دلجویی و عذرخواهی پرداختند نیز هیچ ارتباطی با ما ندارند.

قاضی‌پور تصریح کرد: تصور بر این بود که به علت رفتار صورت گرفته و برخوردی که در شأن یک مسئول دولتی نبود، از ما عذرخواهی شود که البته انتظاری نیز در این زمینه وجود نداشت، اما اینکه به گونه‌ای القاء شود که ما از فرماندار محترم عذرخواهی کرده‌ایم، عجیب به نظر می‌رسد، چرا که مبارزه با ربا، مبارزه با شیطان و اجرای دستور خداوند است و فرماندار نکا که به مقابله با این امر پرداخت، باید غذرخواهی کند و نزد خداوند توبه نماید.

 
 

ابهام در رنگ کارت

به گزارش پیک نکا، به نظر می‌رسد حضور تعدادی از افراد در قالب گروه فعال مبارزه با ربا در دفتر فرماندار نکا فضا را برای یک بازی ناجوانمردانه رسانه‌ای با سوءاستفاده از اعتماد مردم و مخاطبان فراهم ساخته است.

تا بدین صورت یک خبرنگار همسو با دولت از محتوای این جلسه، خوراک مد نظر برای استفاده از یک تور پهن شده در راستای بهره‌گیری هرچه بهتر علیه جو موجود به سود فرماندار نکا را فراهم ساخته و از فشارها بکاهد.

گفتنی است که تکل از پشت بر اعتماد افکار عمومی با هر نیتی به عنوان بازی خطرناک تلقی شده و باید دید این اقدام چه واکنشی را از سوی مسئولان دولت به همراه دارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا