اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 34043 مورخ:[1396-11-26 00:09:01]
نرخ بیکاری در مازندران بالا است/ وجود ۱۰۰۰ واحد نیمه کاره
استاندار مازندران:

نرخ بیکاری در مازندران بالا است/ وجود ۱۰۰۰ واحد نیمه کاره

استاندار مازندران از هدف‌گذاری سه میلیارد دلاری برای صادرات استان مازندران خبر داد و گفت: مازندران جزو استان هایی با نرخ بیکاری بالا است.

به گزارش مازند اصناف  محمد اسلامی، در مراسم افتتاح سه طرح گوشتی و لبنی در شهرستان آمل، با بیان اینکه استان مازندران، جزو استان‌هایی با نرخ بیکاری بسیار بالا است، راه برون‌رفت از این امر را هموارسازی راه فعالان اقتصادی دانست و بر شناخت و رفع موانع ایجاد شده تأکید کرد.

استاندار مازندران با اشاره به برخی حلقه‌های مفقوده از مزرعه تا سفره، از جمله آنها به دغدغه تولید اشاره و بر مدیریت دقیق میزان تولید و بازار عرضه تأکید کرد و افزود: با ظرفیت زیاد تولید مواجه هستیم و باید به‌دنبال حذف حلقه‌های مفقوده و توسعه بازار باشیم.

اسلامی ادامه داد: اگر در برنامه توسعه ششم، بازار تجارت پابرجا داشته باشیم، رشد تولید و توسعه بازار همگرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری، حدود ۳۴۰ میلیون دلار صادرات داشته‌ایم؛ حدود ۲۴ میلیون آن را برای یکی از صنایع لبنی شهرستان آمل عنوان کرد و افزود: برای سه میلیارد دلار صادرات هدف‌گذاری و پیش‌بینی کرده‌ایم که در سال ۹۷ از خاویار حدود ۷۰۰ میلیون دلار صادرات داشته باشیم.

استاندار مازندران با تأکید بر برندسازی و حل مشکل تعرفه ترجیحی، افزود: ۴۰ درصد از بازار جهانی مرکبات، کیوی و نارنگی حوزه خلیج فارس را در اختیار داریم و فروش ما باید پایدار شود تا تولید پایدار داشته باشیم و به اشتغال برسیم.

اسلامی با اشاره به تدابیر دولت در تفویض اختیار، خاطرنشان کرد: باید به تناسب اختیارات را از مراکز استان به شهرستان‌ها تفویض کنیم.

وی با اشاره به انباشت و تمرکز در مرکز، بر کاهش این انباشت از مرکز و انتقال آن به دیگر شهرها تأکید کرد و افزود: باید ظرفیت انجام کار را به ادارت شهرستان‌ها انتقال دهیم.

استاندار مازندران با تأکید بر انجام پایش صنعت در استان، تعداد پروانه‌های اصولی تولید شده را ۲۵۶ پروانه برشمرد و افزود: هزار واحد فعال و ۵۰۰ واحد غیرفعال و هزار شرکت نیمه‌ساخت داریم و حلال همه مشکلات الزاما پول نیست.


مهر*

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا