اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33979 مورخ:[1396-11-23 00:58:01]
چند درصد از صنایع شهرک‌ها تعطیل هستند؟

چند درصد از صنایع شهرک‌ها تعطیل هستند؟

بررسی واحدهای فعال و غیرفعال مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نشان می‌دهد که تعداد طرح‌های فعال برابر با ۱۳ هزار و ۷۵۵ مورد و معادل ۴۶ درصد و نیز طرح‌های غیرفعال برابر با ۱۵ هزار و ۸۰۶ مورد و معادل ۵۴ درصد است.

به گزارش مازند اصناف واحدهای فعال مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به تعداد ۳۳ هزار و ۱۲ واحد و معادل ۷۹.۸ درصد از مجموع واحدهای تولیدی در این مناطق است. این در حالی است که تعداد واحدهای غیرفعال مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی برابر با ۷۸۷۵ واحد و معادل ۱۹.۲ درصد از واحدهای تولیدی در مناطق مذکور است.

ظرفیت تولید واحدهای فعال مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نشان می‌دهد که تعداد واحدهای با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد برابر است با ۱۱ هزار و ۸۱۷ واحد و معادل ۳۵.۷ درصد است. همچنین تعداد واحدهایی که ظرفیت تولید آنها بین ۵۰ تا ۷۰ درصد است برابر با ۱۴ هزار و ۵۵ واحد و معادل ۴۲.۵ درصد است. علاوه بر این تعداد واحدهایی که ظرفیت تولید آنها بیشتر از ۷۰ درصد برآورد شده برابر با ۷۱۴۰ مورد و معادل ۲۱.۸ درصد واحدهای فعال مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است.

براساس آخرین اطلاعاتی که در اختیار ایسنا قرار گرفته، دلایل تعطیلی واحدهای غیرفعال تحت عنوان کمبود نقدینگی (۷۰ درصد)، فقدان بازار (۱۹ درصد)، اختلاف شرکا (۴.۲ درصد)، تامین مواد اولیه (۳.۳ درصد)، تامین ماشین‌آلات (۱.۷ درصد) و سایر موارد نیز (۱.۷۱ درصد) اعلام شده است.

این در حالی است که تعداد واحدهایی که به دلیل کمبود نقدینگی، فقدان بازار، اختلاف شرکا، تامین مواد اولیه، تامین ماشین‌آلات و سایر موارد تعطیل شده‌اند به ترتیب برابر با ۵۵۰۴، ۱۴۸۶، ۳۳۶، ۲۷۳، ۱۳۵ و ۱۴۱ مورد تعیین شده است.

در مورد تعداد طرح‌های مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی باید خاطر نشان کرد که جمعا ۲۹ هزار و ۵۶۱ طرح در این نقاط وجود دارد که تعداد طرح‌های فعال برابر با ۱۳ هزار و ۷۵۵ مورد و معادل ۴۶ درصد و نیز طرح‌های غیرفعال برابر با ۱۵ هزار و ۸۰۶ مورد و معادل ۵۴ درصد است.

پایان پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا