اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33971 مورخ:[1396-11-22 18:08:01]
پخش ناامیدی بزرگ‌ترین خیانت است/ آماده یک جهش بزرگ هستیم
سخنران راهپیمایی 22 بهمن ساری:

پخش ناامیدی بزرگ‌ترین خیانت است/ آماده یک جهش بزرگ هستیم

 وزیر کار با اعلام اینکه چیزی را پنهان نمی‌کنیم و صورت مسئله‌ای را پاک نمی‌کنیم، اما معتقد هستم که پخش ناامیدی و امید را از جامعه گرفتن، بزرگ‌ترین خیانتی است که به جامعه می‌کنیم، گفت: ما آماده‌ یک جهش بزرگ هستیم.

به گزارش مازند اصناف علی ربیعی در سخنرانی 22 بهمن مرکز مازندران با بیان اینکه اهالی مازندران، همواره ایرانیانی میهن دوست، مسلمانانی حامی اسلام و انقلابیونی پشتیبان انقلاب بودند، اظهار کرد: در میان جمعیت پر شور و چشمگیر مردم، چیزی که برای من قابل توجه بود حضور نسل‌های متفاوت از دهه‌های 80، 70، 60و تا دهه‌ 40 در این راهپیمایی بود.

وی افزود: ما فراموش نمی‌کنیم که چرا انقلاب کردیم. مقام معظم رهبری نکته‌ای گفتند و فرمودند: "امسال باید متفاوت باشد و متفاوت خواهد بود."

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ما در آستانه 40 سالگی انقلاب هستیم و با طرح این پرسش که چرا امسال مهم است، خاطرنشان کرد: برای اینکه بی‌شرمانه عده‌ای می‌گویند این‌ها نباید 40 جشن سالگی انقلاب بگیرند. دلشان را خوش کردند به نسل‌های جدیدی که فکر می‌کنند این نسل‌ها ارتباطی با روح و متن انقلاب ندارند. این‌ها فکر می‌کنند ارتباط بین‌نسلی ما قطع شده است.

ربیعی با بیان اینکه من امروز می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم و فکر می‌کنم هر کدام از نیروهای انقلاب، آنانی که دل می‌سوزانند باید به آن توجه کنیم، ادامه داد: مسیر ما در انقلاب، حرکتی صحیح بوده، متأسفانه به‌علت برخی از مشکلات موجود، عده‌ای دارند سعی می‌کنند آن رژیم منحوس را به نوعی تطهیر کنند. نسل‌هایی که آن روزها را مشاهده نکردند ما هم نقطه ضعف داشتیم که به آن‌ها بیان کنیم که بر این کشور چه گذشت. آن رژیم به هیچ عنوان قدرت تداوم نداشت.

وی اضافه کرد: خیلی‌ها می‌خواهند نشان دهند که این انقلاب یک پروژه بوده است. انقلاب یک حرکت عظیم اجتماعی، یک قاعده طبیعی و یک سنت الهی برای جوامعی است که رژیم‌های فاسد بر آن‌ها حکومت می‌کنند. مثل یک قاعده طبیعی، آن رژیم نمی‌توانست دیگر ادامه دهد.

وزیر کار به علل ناتوانی رژیم در ادامه حکومت اشاره و عنوان کرد: بعضی‌ها می‌گویند شاه زیاد آدم نکشت. من سوال می‌کنم آیا می‌توانست و نکشت. او توان کشتن را نداشت نه اینکه انگیزه کشتن را نداشته باشد. انگیزه کشتار داشت، توان کشتار نداشت. این را امروز خیلی‌ها دارند تحریف می‌کنند.

ربیعی بیان کرد: می‌گویند شاه نفت را گران کرد. نمی‌گویند آمریکا برای مقابله با اقتصاد ژاپن، با برنامه نفت را گران کرد.  ما یادمان نمی‌رود که استراتژی آمریکا برای ایجاد امنیت منطقه بر ایران و عربستان متکی بود. ما امروز خودمان امنیت منطقه را تعریف می‌کنیم. ما یک ستون و پایه آمریکا نیستیم در تأمین امنیت منطقه، آمریکا بدون ما نمی‌تواند امنیت منطقه را اداره کند. مردم منطقه باید امنیت آن را اداره کنند.

وی افزود: موضوع دوم، برخی نارسایی‌ها امروز است که ما باید بگوییم ما با گوش شنوا، نارسایی‌ها را می‌شنویم و واقعیت‌ها را انکار نمی‌کنیم. درد و رنج مردم را می‌فهمیم. غم مردم را می‌فهمیم.

وزیر کار در ادامه با اعلام اینکه چیزی را پنهان نمی‌کنیم. صورت مسئله‌ای را پاک نمی‌کنیم، اما معتقد هستم که  پخش ناامیدی و امید را از جامعه گرفتن، بزرگ‌ترین خیانتی است که به جامعه می‌کنیم، تصریح کرد: ما آماده یک جهش بزرگ هستیم. همه چیز برای یک جهش بزرگ آماده است. چرا آمریکایی‌ها نگرانند. آن‌ها دل به این فاصله نسلی بستند و دوم آن‌که احساس می‌کنند ما زیرساخت‌های یک جهش بزرگ را داریم. ما ان‌شاءالله قادر خواهیم بود به نیاز بازار کار پاسخ خواهیم داد.

ربیعی متذکر شد: آن‌هایی که صحبت می‌کنند آیا آزادی وجود دارد و نقد می‌کنند. جوانان عزیز، والله، پدر و پسر می‌ترسیدند در کنج خانه‌شان با هم حرف بزنند. ما با یک رژیم مستبد و خون‌خوار مواجه بودیم. هیچ حزبی وجود نداشت، اگر هم حزبی بود، خارجی‌ها، پایه‌ریزی می‌کردند. همسر شاه را آن‌ها انتخاب می‌کردند. امروز شما، نمایندگان‌تان را خود شما انتخاب می‌کنید. این‌ها را پاک می‌کنند. نمی‌بینند.

وی با بیان اینکه ما نتوانستیم مطلوب تبیین کنیم که چگونه رژیمی را ساقط کردیم، یادآور شد: ما امروز شخصیت جهانی پیدا کردیم. بسیاری از خارجی‌ها افتخار می‌کنند با وزیر خارجه ما قدم بزنند و عکس چاپ کنند.

وزیر کار افزود: من می‌خواهم در جمع مردم شریف ساری عرض کنم که ما رد سایه عقلانیت، با سخت‌کوشی، مدارا و همه با هم بودن قادر خواهیم بود مسائل‌مان را حل کنیم. امروز اقتصاد کوچک شده، واقعیت کشور است. ما جنگی را پشت سر گذاشتیم. در این سال‌ها انرژی ما تخلیه شد. دشمنان ما با هم اتحاد کردند. چرا تحریم می‌شویم؟ چون می‌گوییم ما در استراتژی دو و سه ستونه، هیچ ستون تو نیستیم ای ابر قدرت. ما می‌خواهیم خودمان روی پای خودمان بایستیم.

ربیعی تأکید کرد: ما آماده کردیم خودمان را برای سال آینده، 72 هزار میلیارد تومان برای اشتغال، پول پیش‌بینی کردیم. ما همین امسال قادر خواهیم بود تا پایان امسال، تعدادی دیگر را به اشتغال اضافه کنیم. ما 330 میلیارد تومان اشتغال روستایی برای استان مازندران داشتیم. با بهره‌های 2، 4 و 8 میزان 750 میلیارد تومان اشتغال فراگیر را داشتیم. 40 میلیارد تومان اشتغال کارآفرینی امید را داشتیم.

وی اظهار کرد: مزیت استان شما، گردشگری، صنایع جانبی و صنایع بسته‌بندی است. باید مازندران از مسافرپذیری به گردشگری برسد. ICT را در استان شما توسعه دادیم و امروز هم برنامه داریم. بندرامیرآباد بخشی از استان را متحول خواهد کرد. سرمایه‌گذاری پهنای باند اینترنت، ما باید اقتصادمان را بزرگ‌تر می‌کردیم. بیکاری هست و من همواره خودم را مسئول آن‌ها می‌دانم. دو برنامه کم کردن فقر مطلق و اشتغال فراگیر خرد را در برنامه داریم که زیرساخت‌های آن را آماده کردیم.

وزیر کار در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: ما باید به متن اول انقلاب برگردیم. هنوز هم استقلال، آزادی، جمهوری و اسلامیت این چهار رکن، راه نجات دهه 40، 50، 60، 70 و 80 انقلاب است. ما روی پای خودمان ایستادن را با هیچ چیز عوض نمی‌کنیم. ما صندوق‌های رأی را با هیچ چیز عوض نمی‌کنیم.

ربیعی با بیان اینکه ما به دنبال آن هستیم که شرایط خودمان را بهبود ببخشیم، خاطرنشان کرد: مازندران به‌عنوان یک استان مهم برای دولت تدبیر و امید است. هنوز بخش‌های فراوانی را در استان نتوانستیم فعال کنیم. مطمئن هستم که بهبود می‌بخشیم.

وزیر کار در پایان اذعان کرد: از خدای متعال به حق زحمات امام راحل، به حق خون شهدا و به دعای خیر شما خواهانم که ما در کنار هم، دست در دست هم، شرایطی را جلو ببریم که زندگی را پویاتر کنیم، اشتغال فراوان ایجاد کنیم و بتوانیم سرافراز سرود انقلاب را در دنیا بخوانیم.

 

مرجع: بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا