اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33963 مورخ:[1396-11-22 01:35:01]
نقش بی‌بدیل اصناف در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی کشور
نماینده اتاق اصناف مازندران در ایران مطرح کرد

نقش بی‌بدیل اصناف در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی کشور

 نماینده اتاق اصناف مازندران در ایران با بیان اینکه هرجا تحولی در عرصه سیاسی صورت پذیرفته است، نقش اصناف بی‌بدیل و غیرقابل انکار بوده، گفت: لازم است کماکان همچون سابق در دو عرصه سیاسی و اقتصادی همچون کوهی استوار بایستیم.

به گزارش مازند اصناف مجتبی کواکبیان در گفت‌وگو با بلاغ، درباره نقش و حضور کسبه مازندران در انقلاب اسلامی، اظهار کرد: اصناف و بازاریان، بازوان ستبر انقلاب اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه بازار به‌عنوان نهاد اقتصادی، اجتماعی و استخوان‌بندی شهر و روستاهای بزرگ به شمار می‌رود، افزود: بازاریان و اصناف به‌دلیل حضور پر رنگ‌شان در صحنه‌های حساس تاریخ معاصر ایران، یکی از نیروهای اجتماعی فعال محسوب می‌شوند که در تحولات دوران انقلاب اسلامی نیز جایگاه ویژه‌ای دارند.

نماینده اتاق اصناف مازندران در ایران عامل اصلی اين نقش آفرينی را ارتباط و تعاملات ديرينه‌ بازاريان با روحانيت و همچنين مراکز و مؤسسات مذهبی دانست و گفت: اين ارتباط و تعامل را می‌توان از جنبش مشروطيت تا انقلاب اسلامی به‌خوبی مشاهده کرد.

کواکبیان ادامه داد: اصناف به‌عنوان یک مجموعه عظیم اجتماعی، هیچ‌گاه در جریانات و تحولات سیاسی به‌وقوع پیوسته در جامعه بی‌تفاوت نبوده و سابقه فعالیت‌های سیاسی آنان به دوران اولیه شکل‌گیری این نهاد اجتماعی برمی‌گردد.به گفته وی، حضور یا عدم حضور اصناف در محل کار خویش، حاکی از بروز یا عدم بروز اتفاقات سیاسی بوده است، این مهم نشانگر ایمان و اعتقادی قوی این قشر و بهره‌مندی از اعتماد اجتماعی مردم است.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ساری خاطرنشان کرد: این تأثیرگذاری، روایتگر آن است که هرجا تحولی در عرصه سیاسی صورت پذیرفته است، بی‌شک نقش اصناف و بازاریان در آن بی‌بدیل و غیرقابل انکار بوده، تا بدان‌جا که امام راحل(ره) بارها در بیانات گوهر بار خویش بر این مهم صحه گذاشته و تاکید داشتند اصناف و بازاریان پشتوانه عظیمی برای اسلام هستند و خود بازاریان نیز باید در حفظ این مسئله کمال دقت را داشته باشند.

کواکبیان اضافه کرد: در استمرار این بیانات، مقام معظم رهبری نیز در تمامی پیش‌آمدهای سیاسی بر تأثیرگذاری اصناف بر هدایت صحیح وقایع به سمت درست، تأکید کردند و معتقدند اصناف و بازاریان بازوی قدرتمند نظام و نهضت اسلامی هستند و هرجا انقلاب و نظام از آنان متوقع باشد، بی درنگ حضور می‌یابند.

نماینده اتاق اصناف مازندران در ایران در پایان اذعان کرد: اینک در سالروز سی و نهمین پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ضمن دعوت از کلیه آحاد مردم بالاخص جامعه اصناف و بازاریان، به حضور پر رنگ در راهپیمایی ۲۲ بهمن به شکرانه سی و نه سال اقتدار، لازم است کماکان همچون سابق در دو عرصه سیاسی و اقتصادی همچون کوهی استوار در مقابل تحریم‌های نابخردانه، غیرمنصفانه و ناعادلانه دشمنان نظام و انقلاب بایستیم و از کیان جمهوری اسلامی ایران دفاع کنیم.

 

پایان پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا