اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33962 مورخ:[1396-11-21 14:16:01]
افزایش نرخ ارز تأثیر مستقیم بر کسب و کار مردم دارد/رکود در بازار مازندران در پی افزایش دلار
نماینده اصناف مازندران در اتاق اصناف ایران:

افزایش نرخ ارز تأثیر مستقیم بر کسب و کار مردم دارد/رکود در بازار مازندران در پی افزایش دلار

نماینده اصناف استان در اتاق اصناف ایران با اشاره به رکود در بازار مازندران در پی افزایش دلار گفت: افزایش نرخ ارز تأثیر مستقیم بر کسب و کار مردم دارد.

به گزارش مازند اصناف مجتبی کواکبیان امروز گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری در ارتباط با افزایش نرخ دلار و تأثیر آن در بازار اظهار کرد: با توجه به اینکه خرید تعداد کثیری از اعضای واحدهای کسبی اتحادیه‌های استان مازندران مبتنی به نرخ ارز است، با افزایش دلار خرید و فروش تقریبا به صفر رسیده است.

وی با بیان اینکه اتحادیه‌هایی مانند رایانه،  ارتباطات و مخابرات و الکترونیک و ... با رکود مواجه شده است افزود: در جامعه این تفکر وجود دارد که در حال حاضر افزایش نرخ ارز حبابی بوده و پایین می‌آید، به همین دلیل خرید و فروش متوقف شده و تقریبا به صفر رسیده است.

  نماینده اصناف استان مازندران در اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه با افزایش دلار، نرخ کالا هم بالا رفته و باعث رکود در بازار شده است، خاطرنشان کرد: اگر بازار ارز و دلار نرخ ثابتی را دنبال کند و سیر صعودی و نزولی نداشته باشد قطعا در بازار آرامش حاکم شده و رونق را در پی خواهد داشت.

کواکبیان در ادامه افزود: دستگاه‌های نظارتی و اجرایی اگر بتوانند کنترلی روی قیمت‌ها داشته باشند می‌توان چالش ایجاد شده در بازار را برطرف کرد.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف مرکز مازندران با بیان اینکه در وهله نخست شاید افزایش نرخ ارز به ظاهر بیشتر به واحدهای تولیدی، واردات و صادرات مربوط باشد، بیان کرد: ما اعتقاد داریم که افزایش نرخ ارز تأثیر مستقیم به اقتصاد خرد جامعه، همان بازار کسب و کار داشته که باید مسوؤلان بیشتر از این منظر به این مسئله نگاه کنند تا آسیب کمتری به مردم وارد شود.

پایان پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا