اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33940 مورخ:[1396-11-20 02:13:01]
اختصاص ۱۲۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به بانوان مازندرانی
مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران خبر داد

اختصاص ۱۲۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به بانوان مازندرانی

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران از اختصاص ۱۲۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به بانوان خبر داد و گفت: این تسهیلات در قالب وام های قرض الحسنه و برای توسعه اشتغال ارائه می شود.

به گزارش مازند اصناف مریم جمشیدی شامگاه پنج شنبه در همایش بانوان برتر در محل فرمانداری گلوگاه افزود: این ۱۲۰۰ تسهیلات در قالب تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی ارائه می شود که تاکنون ۳۵۰ مورد از این تسهیلات براساس جمعیت شهرستان‌ها به آنها ابلاغ شده است.

وی اظهار داشت: تلاش برای توانمندسازی بانوان در بخش های مختلف از جمله برنامه های مهم دولت تدبیر و امید است که با قوت دنبال می شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران همچنین گفت: اجرای  بیش از هزار برنامه از سوی این اداره‌کل بانوان در دهه فجر امسال با تمام توان در دستور کار است و بخش اعظمی از این برنامه ها اجرایی شده است.

جمشیدی با اشاره به اینکه این جلسه در تمامی شهرهای مازندران باید برگزار شود، تصریح کرد: دیدار با خانواده شهدا و جانبازان با همراهی دختران دانش آموز و دانشجو، افتتاح منازل مسکونی ویژه زنان سرپرست خانوار به همت کمیته امداد و همراهی اداره کل امور بانوان، نشست هم اندیشی با زنان هنرمند استان، همایش تجلیل از بانوان بازنشسته دستگاه های اجرایی، افتتاح صندوق خرد بانوان روستایی در روستاهای شهرستان‌های محمود آباد و بهشهر، نخستین همایش تجلیل از بانوان فرهیخته شهرستان در گلوگاه، دیدار با مدیران تعاونی های بانوان موفق، بازدید از مراکز کارآفرینی و اشتغال خانگی موفق زنان، توجه و توسعه اقتصاد مقاومتی، همایش های سلامت روان و  خودمراقبتی، سبک زندگی سالم، اقتصاد مقاومتی، ورزش بانوان، آسیب‌های اجتماعی در سراسر استان بخشی از این برنامه‌ها در دهه مبارک فجر است.

وی گفت: اداره کل امور بانوان استان مازندران برنامه های متنوعی را در طول سال دنبال می کند که آموزش‌های ارتقای تاب‌آوری و توان‌افزایی، برنامه‌های در زمینه توسعه اقتصادی، اشتغال خانگی، کارآفرینی و تحکیم خانواده به نوعی منجر به بهتر شدن وضعیت زنان و کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله این برنامه ها است.

جمشیدی با بیان اینکه یکی از اولویت‌ها مهم امور بانوان تهیه بانک اطلاعاتی از بانوان توانمند است، افزود: تهیه این بانک اطلاعاتی با قوت در دستور کار است تا با شناسایی بانوان توانمند و فرهیخته برای ایجاد انگیزه و امید در بانوان تلاش شود.

 

مرجع: مهر


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا