اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33938 مورخ:[1396-11-20 01:55:01]
راه‌اندازی بازارچه‌های نوروزی در تمام شهرهای مازندران
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران اعلام کرد

راه‌اندازی بازارچه‌های نوروزی در تمام شهرهای مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری مازندران از راه‌اندازی بازارچه‌های نوروزی صنایع دستی و سوغات در تمام شهرهای استان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف دلاور بزرگ‌نیا بعد از ظهر امروز در مراسم هنر ماه و تکریم از دو هنرمند محمودآبادی با حضور مسؤولان شهرستانی و مردم در سالن غدیر اداره ارشاد محمودآباد اظهار کرد: هدف ما از طراحی هنر ماه این بود که بتوانیم حداقل از یک یا چند هنرمند در هر ماه تجلیل کنیم.

وی افزود: هنرمندان ما در شهرستان‌ها این همکاری جدی را داشته باشند و الان بعد از یکی دو سال فطرت آموزش‌های عمومی در حوزه‌های هنرهای سنتی و صنایع دستی دوباره به میراث فرهنگی واگذار شد و ما این کار را ادامه خواهیم داد.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری مازندران اضافه کرد: آموزش‌های اختصاصی و دوره‌های تخصصی را این سال‌ها داشتند و شاید تعداد آموزش‌ها کم بوده باشد ولی به فراخور توانمندی‌های منطقه‌ای و یا بحث بودجه‌ای بود و امیدوارم که همه این شرایطی را فراهم کنند که ما بتوانیم زمینه رقابت در بازار صنایع دستی داخل و خارج را پیدا کنیم.

این مسؤول تصریح کرد: صنایع دستی فقط یک تولید اثر نیست و در واقع پیام‌آور باور یک قوم هم هست و همه نقوش برای خودش حرف دارد و همه چیزی که تولید می‌شود نیاز حقیقی زندگی بود و از دل طبیعت تهیه می‌شد و با دست و سرپنجه هنرمند شکل گرفت و در ارتباط بین انسان و محیط و پیرامون خودش، وضعیت خودش را همیشه زنده و سالم حفظ می‌کرد و این برای ما ارزشمند است.

بزرگ‌نیا ادامه داد: در حوزه صنایع دستی تسهیلات قابل توجهی به مازندران اختصاص دارد و امیدواریم که بزودی اگر بانک‌ها چراغ سبز نشان دهند و این بسته‌های حمایتی را معرفی کنیم و در ایام نوروز در همه شهرهای مازندران بازارچه‌های صنایع دستی و سوغات را افتتاح کنیم.

وی تاکید کرد: از همه هنرمندان درخواست داریم که قطعا از مواد اولیه خوب و با نگاه به بسته‌بندی مناسب و برندسازی کار را انجام دهند و مسائل و مشکلات را ما دقیقا احصاء کردیم و چیز پنهانی نداریم ولی پیدا کردن راه حلی که بتواند حمایت ما را به‌صورت دلگرم‌کننده برای هنرمندان داشته باشد راه حل خیلی پیچیده‌ای نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری مازندران یادآور شد: قسمتی از بحث ما شاید به بودجه وابستگی داشته باشد ولی همت هنرمندان بی‌تردید کارساز خواهد بود و به هر حال برای هنر و هنرمند این سرزمین ارج قائل بودند اما اینکه هنرمندان شاید آن جایگاه و نگاه جامعه را نتوانسته‌اند معطوف به خودشان کنند.

بزرگ‌نیا در پایان گفت: واقعیت این است که نگاه ایرانی به جامعه هنری نگاه به یک انسان کامل و خردمند است و نشست هنر ماه در شهرهای مختلف ادامه پیدا کند.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم از محمدابراهیم کثیری و سیدخلیل موسوی با حضور مسؤولان شهرستانی تجلیل شد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا