اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33935 مورخ:[1396-11-19 12:42:01]
ثبت‌نام بیش از 3 هزار مازندرانی در سامانه «کارا»
مدیرکل کار مازندران خبر داد

ثبت‌نام بیش از 3 هزار مازندرانی در سامانه «کارا»

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: تا کنون بیش از 3 هزار نفر از مردم استان در سامانه «کارا» ثبت‌نام کردند که در حال بررسی در شهرستان‌ها است.

به گزارش مازند اصناف، کامران اصغری چهارشنبه‌شب در مراسم افتتاح  یک واحد بوم‌گردی در شهرستان عباس‌آباد اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار مازندران تأکید بسیار زیادی بر اجرای مطلوب طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری دارند و این مهم به صورت بسیار ویژه درحال پیگیری است.

وی افزود: هم اکنون در زمینه بوم‌گردی به عنوان فعالیتی نوین و جذاب در بسیاری از روستاها رخدادهای خوبی اتفاق افتاده است به طوری که خانه‌هایی توسط اهالی روستا بازسازی و مهمان‌پذیر شده‌اند که نه تنها می‌توانند گردشگران را پذیرا باشند بلکه تولیدات روستا را نیز عرضه می‌کنند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به شروع اجرای طرح اشتغال فراگیر و طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی مطمئنا شاهد توسعه اشتغال پایدار در استان هستیم.

این مسؤول افزود: بیش از 350 میلیارد سهم استان مازندران در طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری است که به صورت مرحله‌ای ابلاغ می‌شود.

اصغری ادامه داد: تاکنون بیش از 3 هزار نفر از مردم استان در این طرح‌ها و در سامانه کارا ثبت‌نام کردند که در حال بررسی در شهرستان‌ها است و بعد از تأیید به استان ارسال می‌شود.

وی با تاکید بر تلاش دولت برای جلوگیری از انحراف منابع اشتغال، خاطرنشان کرد: قطعا کسانی از تسهیلات اشتغال بهره‌مند می‌شوند که قواعد و شرایط اعلامی در سامانه را رعایت کنند و توسط دستگاه اجرایی مرتبط با طرح  اشتغال، کمیته فنی و مؤسسه عامل پرداخت‌کننده، تایید شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه از متقاضیان ثبت‌نام در سامانه کارا درخواست می‌شود تمام شرایط، بندها و دستورالعمل‌های اعلامی درج شده در سامانه را با دقت مطالعه کنند تاکید کرد: به دلیل اینکه تسهیلات اشتغال به صورت ارزان قیمت با نرخ سود پایین ارائه می‌شود بنابراین طبق تجربیات گذشته ممکن است بسیاری از افراد با انگیزه‌های غیر از اشتغال در سامانه ثبت‌نام کنند که با همین فرض در عین حال که تلاش شده تسهیلات با کمترین بروکراسی پرداخت شود اما در شناسایی واجدین شرایط سخت‌گیری می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: هدفمان در اجرای این طرح‌ها فقط تزریق پول و افزایش میزان پرداختی نیست بلکه در درجه اول میزان و کیفیت ایجاد اشتغال، توسعه و تثبیت اشتغال در روستا و جلوگیری از مهاجرت جوانان بیکار به‌ویژه تحصیلکرده‌ها است که برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.

گفتنی است این واحد مسکونی بوم‌گردی به مساحت تقریبی 120 متر مربع با هزینه‌کرد 300 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در روستای سی‌بن بخش مرکزی شهرستان عباس‌آباد به بهره‌برداری رسید.

 

مرجع:فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا