اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33930 مورخ:[1396-11-19 00:34:01]
آغاز ساخت تاسیسات دریایی سایت پرورش ماهی در قفس لاریم با اعتبار 314 میلیاردی/ ایجاد اشتغال برای 5000 نفر
اختصاصی/مازنداصناف گزارش می دهد

آغاز ساخت تاسیسات دریایی سایت پرورش ماهی در قفس لاریم با اعتبار 314 میلیاردی/ ایجاد اشتغال برای 5000 نفر

عملیات تاسیسات دریایی پشتیبانی سایت پرورش ماهی در قفس شیلات مازندران در لاریم جویبار با اعتبار اولیه  بالغ بر314 میلیارد ریال آغاز که در مدت 30 ماه احداث می‌شود.

به گزارش خبرنگار مازند اصناف؛ عملیات ساخت تاسیسات دریایی پشتیبانی سایت پرورش ماهی در قفس لاریم جویبار با حضور محمد اسلامی استاندار  مازندران آغاز شد.

امسال ۴۰۰ میلیون دلار صادرات خواهیم داشت
 اسلامی  در این مراسم با بیان اینکه یکی از فرصت‌های اصلی مازندران استفاده از ظرفیت دریا است، گفت: سرمایه گذاری در دریا ظرفیت بسیار قابل توجهی است که هم می‌تواند اشتغال پایدار  و  نیز رونق اقتصادی در استان مازندران شود.


وی افزود: این حوضچه می‌تواند بسیار ازرشمند باشد به این خاطر که اشتغال و توسعه پایدار را به وجود خواهد آورد.

استاندار مازندران ضمن تاکید بربهره گیری از مطالعات در اجرای طرح‌ها خاطرنشان کرد: امسال ۴۰۰ میلیون دلار صادرات خواهیم داشت که محصولات دریایی  وهمچنین پرورشی می‌تواند نقش زیادی در افزایش این رقم داشته باشد.


تولید 10 هزار تن ماهیان خاویاری در کشور

حسین عبدالحی  نیز در آغاز عملیات اجرایی پروژه پشتیبانی پرورش ماهی در قفس در منطقه لاریم جویبار، اظهار کرد: تولید 10 هزار تن ماهیان خاویاری در کشور به عنوان یکی از دستاوردهای درخشان در دولت تدبیر و امید است و در حالی‌که در دیگر کشورها، صید بی رویه ماهی را شاهد هستیم؛ با اقدامات صورت گرفته در حوزه حفاظت و تکثیر ماهیان، خوشبختانه در کشور این رویه کنترل شده است.

وی  افزود: مازندران به عنوان قطب تولید ماهیان خاویاری در کشور به شمار می رود که اولویت فعلی دولت توسعه پرورش ماهیان در قفس است .

معاون توسعه آبزی پروری شیلات ایران  ادامه داد: گونه اصلی تولید ماهی در مازندران نوع قزل آلا است که از لحاظ اقتصادی بسیار توجیه پذیر است .
عبدالحی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های مالی و نیروی انسانی شرکت‌های بزرگ برای پرورش ماهیان در قفس، عنوان کرد: سرانه مصرف ماهی در کشور 11 کیلوگرم است؛ این در حالی‌است این رقم در جهان 20 کیلوگرم است.
معاون سازمان شیلات کشور با بیان اینکه برای افزایش 2 کیلوگرم سرانه مصرف ماهی هر ایرانی به تولید 200 هزار تن ماهی نیاز است؛ از رشد 300 درصدی تولید میگو به عنوان دیگر دستاورد دولت تدبیر و امید در حوزه شیلات نام برد.

وی با اینکه در ابتدای دولت تدبیر و امید تولید میگو در کشور 10 هزار تن بود، افزود: این رقم در سال جاری به 32 هزار تن رسیده است.

ایجاد اشتغال برای 5 هزار نفر
حسینعلی رستمی یادآور شد: با به بهره برداری رسیدن این طرح زمینه اشتغال برای بیش از پنج هزار نفر فراهم می‌شود.

مدیر کل شیلات مازندران  در مراسم افتتاحیه این پروژه که باحضور استاندار مازندران، ادیانی نماینده مردم شهرستان‌های سوادکوه، قاﺋمشهر، جویبار و سیمرغ، فرماندار، امام جمعه وسایر مسولان شهری و استانی برگزارشد؛ اذعان کرد: عملیات تاسیسات دریایی پشتیبانی سایت پرورش ماهی در قفس شیلات مازندران در لاریم جویبار با اعتبار اولیه  بالغ بر314 میلیارد ریال آغاز که در مدت 30 ماه احداث می‌شود.

 

پایان پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا