اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33925 مورخ:[1396-11-18 11:59:01]
مرکبات مازندران توان تأمین بازار تا پایان خرداد 97 را دارد/برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت برای صادرات پاسخگو نیست
مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران:

مرکبات مازندران توان تأمین بازار تا پایان خرداد 97 را دارد/برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت برای صادرات پاسخگو نیست

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: محصولات مرکبات استان قابلیت تأمین بازار تا پایان اردیبهشت و خرداد ماه سال 97 را دارد و می‌تواند نیاز بازار را تأمین کند.

به گزارش مازند اصناف محمدرضا شعبانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: برف زمانی در مازندران اتفاق افتاد که محصولات مرکبات مازندران برداشت و در انبارهای سطح مازندران ذخیره شده بود و نتوانست خسارتی به همراه داشته باشد.

وی بیان کرد: محصولات مرکبات مازندران قابلیت تأمین بازار تا پایان خرداد ماه را دارد و می‌تواند نیاز بازار را تأمین کند.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با اشاره به اینکه مرکبات مازندران به‌منظور تأمین میوه ایام پایانی سال در حال ارسال به استان‌های کشور است، اضافه کرد: در زمینه صادرات هنوز دسترسی به هدف انجام نشده که امیدواریم برنامه‌ریزی امسال برای تحقق صادرات در سال آینده مؤثر باشد.

این مسؤول با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت برای صادرات مرکبات پاسخگو نخواهد بود، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خوب باغ‌ها و بارآوری مطلوب نهال‌های مرکبات توان تولید مازندران بسیار بالا است باید به فکر برنامه‌ریزی بلندمدت و مدون در ایت زمینه باشیم تا محصولات سال آینده را بتوانیم بین بازارهای هدف توزیع کنیم تا باغداران نیز از تولید مأیوس نشوند و بتوانند همانند گذشته تولیدات خود داشته باشند.

شعبانی یادآور شد: در بحث زیرساخت‌های صادراتی کشور هنوز به نقطه مطلوب نرسیدیم که لازم است از هم‌اکنون در این زمینه تدبیری جدی اندیشیده شود.

وی درباره تسهیلات بانکی و مالیات، گفت: قرار بود بخشودگی برای تسهیلات زیر 100 میلیون تومان درنظر گرفته شود ولی بانک‌ها به این موضوع نمی‌کنند و در این زمینه بسیاری از مردم سرگردان و بلاتکلیف هستند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا