اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33923 مورخ:[1396-11-18 11:56:01]
امسال بهار باغداران مرکبات است/ 40 هزار تن مرکبات از باغداران خریداری شد
رئیس سازمان تعاون روستایی کشور:

امسال بهار باغداران مرکبات است/ 40 هزار تن مرکبات از باغداران خریداری شد

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور با ا شاره به اینکه یکی از اهداف وزارت‌ جهاد کشاورزی ذخیره‌سازی محصولات است که بالغ بر ۴۰ هزار تن مرکبات را از استان‌های شمالی و جنوبی خریداری کنیم، گفت: سال گذشته سال آسیب و سرما بود اما خرسندیم که امسال بهار باغداران است.

به گزارش مازند اصناف علی اوسط‌هاشمی در حاشیه بازدید سورتینگ مرکبات در رامسر گفت‌و‌گو‌ با خبرنگار فارس در این شهرستان با بیان اینکه استان مازندران به عنوان قطب تولید و نیاز کشور برای پوشش مرکبات است،اظهار کرد: سال گذشته سال آسیب و سرما بود اما خرسندیم که امسال بهار باغداران است.

وی با بیان اینکه باید سعی کنیم این بهار را به زیبایی برای باغداران حفظ و صیانت کنیم، اظهار کرد: امسال سال برکت است و خداوند به وسعت خاص خود رحمت بر باغ‌ها داشته که به ابعاد مختلف باید به آن برسیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه یکی از اهداف این وزارت‌خانه ذخیره‌سازی محصولات است که باید بیش از ۴۰ هزار تن مرکبات را از استان‌های شمالی و جنوبی خریداری کنیم، تصریح کرد: سهم مازندران نیز از این مقدار ۲۹ هزار تن است.

وی با تاکید بر اینکه به ۲۶ هزار تن محصول در این استان دسترسی پیدا کردیم، خاطر‌نشان کرد: این محصولات به خوبی توسط عوامل سورتینگ‌ها که این سورتینگ یکی از ۱۳۰ سورتینگی است که در این مسیر نقش ایفا می‌کنند ذخیره می‌شود و خوشحالیم که این ذخیره‌سازی منتج به اشتغال هم شده است.

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور با اشاره به اینکه تا امروز استان‌های هدف ما توانستند محصولات را بارگیری کنند، افزود: از ۳۰ هزار تن محصول  ۹ هزار تن به استان‌ها حمل شده است و آهنگ خوبی را شاهد هستیم.

وی رسالت خود را تنظیم و تعادل‌بخشی بر بازار عنوان کرد و گفت: وظیفه همه ما مسؤولان، اتحادیه‌ها، سازمان تعاون روستایی و تعاونی باغداران در چنین‌ سال‌ها این است که بتوانیم زمینه صادرات محصولات را فراهم کرده و بازار پایداری را برای تولیدات کشور ایجاد کنیم.

 اوسط هاشمی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: مصرف داخلی در جای خود باقی و پایدار است اما چون مازاد بر نیاز داخل تولید داریم حتما باید گام‌های بلندتری برداریم.

وی با اشاره به اینکه پایداری بازار در باغداران برای بودن در زمینه اشتغال و تولید ایجاد انگیزه می‌کند، اظهار کرد: همچنین زمینه را برای اشتیاق و استقبال دانش‌آموختگان و تحصیل‌کردگان در این مسیر فراهم می‌کند.

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور  این مسیر را رسالت مهمی دانست و ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در این مسیر به خوبی ایفای نقش کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بخش اصلی ماموریت خود را در زمینه میوه‌های سیب و پرتقال عنوان کرد و افزود: هرگاه احساس کنیم هر محصولی در مسیری قرار گرفته که زمینه لطمه به تولید‌کننده را ایجاد می‌کند حتما دولت نقش حمایتی خواهد داشت.

 

پایان پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا