اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33919 مورخ:[1396-11-18 11:46:01]
مجلس با حذف 33 میلیون یارانه‌بگیر و گرانی حامل‎های انرژی در سال 97 مخالفت کرد
عضو مجمع نمایندگان مازندران:

مجلس با حذف 33 میلیون یارانه‌بگیر و گرانی حامل‎های انرژی در سال 97 مخالفت کرد

عضو مجمع نمایندگان مازندران گفت: مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی و نیز با حذف 33 میلیون یارانه‌بگیر در کشور و همچنین با تامین بخش قابل توجه منابع مالی آموزش و پرورش که باید در استان تهیه شود، مخالفت کرد.

به گزارش مازند اصناف سیدعلی ادیانی در گفت‌و‌گو با بلاغ پیرامون مخالف با برخی از لوایح بودجه ارائه شده دولت برای سال 97، اظهار کرد: در بودجه لایحه سال 97 که توسط رئیس‌جمهور تقدیم مجلس شد، چند نکته کلیدی وجود داشت که از نظر اقتصاد امروز جامعه شاید برخی از اشکالات را ایجاد می‌کرد و بعضا نگرانی‌هایی برای مردم ایجاد شد.

وی افزود: به طور نمونه افزایش حامل‌های انرژی در حدود 50 درصد و نیز بالا رفتن قیمت بنزین از هزار تومان به هزار و 500 تومان و یا حذف 33 میلیون یارانه‌بگیر که با امضا شخص آقای روحانی به مجلس ارائه شد و همچنین بودجه بنیاد شهید و آموزش‌و‎پرورش به شکل استانی قرار دادند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران بیان کرد: در بودجه ارائه شده به مجلس، دولت تامین درصدی از منابع مالی آموزش وپرورش و بنیاد شهید را به اداره کل استان این دو نهاد واگذار کرد که این اقدام از نظر اقتصادی و مدیریت و نیز از نظر بودجه‌نویسی دچار اشکالات بود که در نهایت مجلس جلوی این اقدام را گرفت.

این مسئول خاطرنشان کرد: مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی و نیز با حذف 33 میلیون یارانه بگیر در کشور و همچنین با تامین بخش قابل توجه منابع مالی آموزش و پرورش که باید در استان تهیه شود، مخالفت کرد.

ادیانی یادآور شد: من با آن چیزی که مخالفت کردم آن بود که سوالی بابت افزایش تعرفه برخی از خدمات‌دهی‌ها مطرح شد، به طور مثال صدور پروانه برای شهرداری‌ها و یا صدور پروانه روستایی توسط دهیاری‌ها و یا تعرفه پزشکان افزایش یابد که در این زمینه مخالفت کردم.

وی دلیل مخالفت خود از افزایش تعرفه خدمات‎دهی را این طور عنوان کرد: در مصوبه تلفیق افزایش حقوق برای کارمندان وجود ندارد جز افرادی که زیر 5 حقوق می‌گیرند 10 درصد افزایش حقوق خواهند گرفت و مازاد بر آن افزایش حقوق ندارند و هنگامی که برای کارمندان افزایش حقوق وجود ندارد و مالیات آنها نیز چند برابر شود و نیز مالیات حقوق‌بگیرانی که بیش از 2 میلیون و 300 تومان را پلکانی افزایش دادیم، در نتیجه اینها بر مردم فشار وارد می‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هنگامی که تحول جدی در فضای کسب و کشور با توجه به بودجه کشور قابل پیش‌بینی نیست، به تعبیر دیگر هنگامی که در سبد درآمد مردم پول قابل اعتمادی اضافه نشد، بنابراین گرانی، با حکمرانی خوب و احترام به مردم و مردم‌داری منافات دارد.

این مسئول در پایان گفت: با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی، اگر بخواهیم در برخی بخش‌ها گرانی ایجاد کنیم، برای مردم هزینه‌های بیشتری ایجاد می‌شود و اینها علت مخالفت من با مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و با تکیه بر واقعیت‌های اقتصاد امروز جامعه و درآمد مردم بود.

 

پایان پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا