اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33916 مورخ:[1396-11-17 23:17:01]
مشکل سوخت نفت‌سفيد در گلوگاه با پیگیری رسانه‌ها حل شد/ افتتاح جايگاه سوخت‌گیری ماشین‌آلات کشاورزی

مشکل سوخت نفت‌سفيد در گلوگاه با پیگیری رسانه‌ها حل شد/ افتتاح جايگاه سوخت‌گیری ماشین‌آلات کشاورزی

جایگاه سوخت‌گیری ماشین‌آلات کشاورزی در گلوگاه هم‌زمان با دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش مازند اصناف؛ شغل اکثر مردم گلوگاه کشاورزی است و کشاورزان همیشه با مشکل سوخت به ویژه نفت سفید و گازوئیل مواجه هستند.

بسیاری از کشاورزان یا عمدتاً از سواد کافی برخوردار نیستند و یا حجم مصرفی آنها به گونه‌ای نیست که بخواهند درگیر مسائل اداری شوند.

در آذر ماه 96، بلاغ در راستای رسالت خود و رساندن صدای مردم و مشکلات‌شان به گوش مسئولان، گزارشی از آخرین وضعیت سوخت نفت سفید در گلوگاه تهیه کرد.

در این گزارش ذکر شده بود که در گلوگاه شرکت نفت، دفتری برای خدمات دادن ایجاد نکرده است، به همین منظور مردم برای برطرف کردن نیازهای خود، حتی برای چند لیتر باید به شهرستان‌های مجاور همچون بهشهر مراجعه کنند که این خود زمان و هزینه اضافی برای کشاورز خواهد داشت.

همچنین در گزارش ذکر شده بود که نفت سفید در گلوگاه به صورت آزاد بعضاً لیتری 2 هزار تومان به فروش می‌رسد که روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری طی نامه‌ای با اعلام اینکه در عرضه نفت به کشاورزان و مصرف‌کنندگان گلوگاهی هیچ مشکلی وجود ندارد، یادآور شد: 155 هزار لیتر نفت سفید و 2 میلیون و 500 هزار لیتر نفت گاز با نرخ مصوب جهت زمین‌های کشاورزی، باغات و شالیزاری و ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی طبق آمار و تائید جهاد کشاورزی گلوگاه در 6 ماه نخست توزیع شده است.

اکنون پس از بازتاب خبری و پیگیری مسئولان، هم‌زمان با دهه مبارک فجر، فروشندگی سوخت نفت سفید و نفتگاز کشاورزی در شهرستان گلوگاه افتتاح شد.

 


آقامولا رئیس شرکت نفت منطقه بهشهر و گلوگاه در آئین افتتاح فروشندگی سوخت نفت سفید و نفتگاز کشاورزی صیدانلو، اظهار کرد: با توجه به مشکلات چند ساله‌ای که در ارتباط با توزیع سوخت کشاورزی در منطقه داشتیم، به دنبال سرمایه‌گذار بودیم تا این پروژه انجام شود.

وی افزود: کشاورزان می‌توانند مقداری از سوخت خود را دریافت کنند و مابقی به صورت امانت در جایگاه باقی بماند تا برای مصرف‌های بعدی استفاده شود.

محمدرضا تباکی نیز در این مراسم بیان کرد: تاکنون کشاورزان برای تهیه سوخت ماشین‌ آلات کشاورزی مشکلات و نارضایتی‌های زیادی داشتند که امروز پس از پیگیری‌های بسیار توانستیم این مکان را برای آنها تهیه کنیم.

وی تصریح کرد: این مکان برای سهولت کار کشاورزان و کمک به آنها ساخته شده تا مجبور نباشند برای تهیه سوخت به روستاهای اطراف بروند.

فرماندار گلوگاه خاطرنشان کرد: از شرکت نفت خواستاریم تا این جایگاه سوخت‌گیری را بیشتر تقویت کند و هیچ‌گاه خالی از سوخت نگذارد.

تباکی همچنین از خبرنگاران و مسئولان جهت کمک به ایجاد این جایگاه سوخت قدردانی کرد.

به گزارش بلاغ، در شهرستان گلوگاه 22 هزار هکتار سطح زیر کشت وجود دارد و ماشین‌آلات کشاورزان نیاز به سوخت دارند که با ایجاد این جایگاه سوخت نفت سفید و نفتگاز در شهرستان مشکل بسیاری از کشاورزان حل خواهد شد.

مرجع: بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا