اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33915 مورخ:[1396-11-17 23:15:01]
10 هزار بانوی مازندران زیر چتر بیمه قرار گرفتند/ لزوم توجه به آموزش و توسعه مشاغل خانگی
مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران:

10 هزار بانوی مازندران زیر چتر بیمه قرار گرفتند/ لزوم توجه به آموزش و توسعه مشاغل خانگی

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: با انجام تفاهم‌نامه با بیمه صندوق روستایی و عشایر در سال‌جاری بیش از 10 هزار زن مازندران زیر چتر بیمه قرار گرفتند.

به گزارش مازند اصناف مریم جمشیدی در حاشیه بازدید از جشنواره توانمندی زنان روستایی در شهرستان جویبار اظهار کرد: توسعه مشاغل خانگی یکی از موضوعاتی بود که در دولت به حد مطلوبی به آن پرداخته‌ شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ به همراه خود اصالت می‌آورد افزود: فرهنگ همراه با اصالت است و هیچ تمدنی پایدار نمی‌ماند مگر اینکه پایه‌های فرهنگی محکمی داشته باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تصریح کرد: سبک زندگی امروز ما روح ندارد که باعث آشفتگی فکری در درون ما شده است.

این مسئول با اشاره به بیمه 10 هزار زن مازندرانی در سال جاری گفت: با انجام تفاهم‌نامه با بیمه صندوق روستایی و عشایر در سال 96 بیش از 10 هزار زن مازندرانی زیر چتر بیمه قرار گرفتند.

جمشیدی بیان کرد: تمام زنان و مردانی که تا به امروز زیرپوشش هیچ بیمه‌ای نبودند می‌توانند با مراجعه به اولین کارگزار بیمه کشاورزی روستایی و عشایر زیرپوشش این بیمه قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه روستا فرصتی است که دیده نمی‌شود اظهار کرد: بانوان روستایی می‌توانند با حداقل سرمایه با تشکیل صندوق خرد زنان روستایی پس از چند ماه گردش مالی به صندوق توسعه ملی می‌پیوندند و دو برابر سرمایه صندوق روستایی توسط دولت پرداخت می‌شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران افزود: تاکنون بیش از 56 تعاونی زنان در استان مازندران ساماندهی شده است.

این مسئول با اشاره به حمایت دولت در مسئله اشتغال روستایی عنوان کرد: هر بانویی که دارای طرح باشد یا بخواهد طرح خود را توسعه دهد تسهیلات بسیار خوبی از سوی دولت به این مسئله پرداخت می‌شود.

جمشیدی بیان کرد: در سه سال گذشته بیش از ۵۰۰ نفر به زنان توانمند تسهیلات خود اشتغالی پرداخت شده است.

وی از مرگ هشت زن مازندرانی در شبانه‌روز براثر سکته قلبی خبر داد و گفت: از هر پنج زن مازندرانی یک نفر به سرطان خاص زنان مبتلا می‌شود که نشان از وخیم بودن وضعیت سلامت زنان دارد.

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران خاطرنشان کرد: زنان خانواده باید سبک زندگی سالم را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

این مسئول افزود: زن به عنوان مدیر خانه باید از سلامتی کامل برخوردار باشد تا خانواده‌ای سالم را تشکیل دهد تا در نهایت جامعه‌ای بانشاط و پر انرژی داشته باشیم.

جمشیدی گفت: مهم‌ترین برنامه فرهنگی در بخش امور بانوان استان در سال 97، آموزش و توسعه مشاغل خانگی است.

 

بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا