اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33914 مورخ:[1396-11-17 23:11:01]
افتتاح و بهره‌برداری از 794 پروژه عمرانی و طرح‌ تولیدی در مازندران با اعتبار 851 میلیارد تومان
معاون استاندار مازندران خبر داد

افتتاح و بهره‌برداری از 794 پروژه عمرانی و طرح‌ تولیدی در مازندران با اعتبار 851 میلیارد تومان

معاون توسعه و امور اقتصادی استاندار مازندران از افتتاح و بهره‌برداری 794 پروژه عمرانی و طرح‌های تولیدی در این استان با اعتبار 851 میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف حسن خیریانپور در مراسم افتتاح و بهره‌برداری سالن فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه، با بیان اینکه فجر به‌معنای روشنایی است، اظهار کرد: همان گونه که با طلوع خورشید، ظلمت رخت برمی‌بندد، با فجر انقلاب اسلامی ایران نیز ظلم، ستم، استکبار و استبداد از کشور ما رخت بربست و ملت ایران حاکم بر سرنوشت خود شدند.

وی سه دستاورد منحصر به‌فرد انقلاب را استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی برشمرد و ضمن تاکید بر حفظ آن، افزود: خرسندیم که دیگر بیگانگان برای مردم ایران تعیین سیاست نمی‌کنند و ملت ایران مستقل است.

معاون توسعه و امور اقتصادی استاندار مازندران، با اشاره به نافذ بودن و اثرگذاری رای مردم ایران، خاطرنشان کرد: این مردم هستند که مقبولیت جمهوری اسلامی را در کنار مشروعیت الهی آن محقق می‌کنند.


خیریانپور با اشاره به نام‌گذاری امروز به‌نام "گفتمان انقلابی و فرهنگ"، بر تداوم انقلاب و گام برداشتن در این راستا تاکید و بیان کرد: افتتاح سالن فرهنگی و هنری ارشاد نیز در راستای تعمیق، توسعه و گسترش فرهنگ بومی این مرز و بوم است.

وی انقلاب اسلامی را احیاکننده فرهنگ اسلامی و خودباوری توصیف کرد و گفت: در اقیانوس متلاطم جهان بین‌الملل، جمهوری اسلامی با نگاه حمایت از همه مظلومان و مستضعفان و در راستای اهداف انقلاب اسلامی گام بر می‌دارد.

معاون توسعه و امور اقتصادی استاندار مازندران، اسلام‌گرایی جمهوری اسلامی ایران را بزرگ‌ترین انرژی سیاسی جهان برشمرد که موجب ایجاد اعتماد به‌نفس در میان مسلمانان دنیا شده است و افزود: جمهوری اسلامی مقتدرانه در جهان گام بر می‌دارد و اهداف مردم را دنبال می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه علی‌رغم همه تنگناها و مشکلاتی که بیگانگان برای کشور ایجاد کردند، مجموعه مسئولان کشور با نگاه خدمت‌رسانی و شتاب به توسعه همه جانبه کشور در حال ایفای وظیفه هستند، تأکید کرد: مجموعه مسئولان از مردم، برای مردم و در خدمت مردم هستند.

خیریانپور با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال، تعداد 794 پروژه عمرانی و طرح‌های تولیدی در استان مازندران با اعتبار 851 میلیارد تومان به افتتاح و بهره برداری رسیده است، این امر را بیانگر نگاه مجموعه مسئولان به خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مردم دانست.

وی به نام‌گذاری سال به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی رهبری اشاره و اظهار کرد: امسال در استان مازندران اعتبارات بسیاری در قالب تسهیلات برای تحقق این دو مهم لحاظ شده است.

معاون توسعه و امور اقتصادی استاندار مازندران، ادامه داد: از جمله این تسهیلات و اعتبارات به 165 میلیارد تومان برای اشتغال، 130 میلیارد تومان برای خوداشتغالی و کار خانگی از بند دال تبصره 16 بودجه، 32 میلیارد تومان برای مشاغل و 750 میلیارد تومان برای بسته حمایت از تولید از محل سایت بهین‌یاب اشاره کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: سهم سرمایه‌گذاری خارجی استان مازندران برای امسال 670 میلیون دلار است.

خیریانپور یادآور شد: در نه ماه اول امسال، بانک‌های استان از منابع داخلی خود، مبلغ 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف اعم از صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و خدمات پرداخت کرده‌اند.

وی در پایان بر توجه ویژه به شهرستان سوادکوه به‌عنوان مدخل ورودی استان تأکید کرد و افتتاح و راه‌اندازی دستگاه سی.تی اسکن بیمارستان زیراب، سالن فرهنگی و هنری اداره ارشاد و آسفالت معابر با هزینه 9 میلیارد تومان را در راستای همین امر دانست.

 

مرجع: بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا