اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33881 مورخ:[1396-11-13 00:37:01]
ارتقای 3 میلیارد دلاری صادرات مازندران در برنامه ششم توسعه
معاون استاندار مازندران خبر داد

ارتقای 3 میلیارد دلاری صادرات مازندران در برنامه ششم توسعه

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: استاندار همه دستگاه‌ها را موظف کرد تا میزان صادرات استان به 3 میلیارد دلار در برنامه ششم ارتقا یابد.

به گزارش مازند اصناف به نقل از تنکابن24، حسن خیریان‌پور در مراسم تودیع و معارفه شهردار نشتارود، اظهار کرد: در زمینه عمران شهری می‌طلبد که ما یک نگاه دقیق و عمیقی داشته باشیم.

وی افزود: باید از همه ظرفیت‌ها برای اقدام، تلاش و مدیریت شهری استفاده کرد و این حاصل نمی‌شود مگر اینکه همه مردم حمایت کنند و اعضای شورای اسلامی شهر منسجم، متعهد و متفق در کنار هم و شهردار باشند‌.

معاون استاندار با بیان نکاتی تأکیدی به شهردار منتخب، عنوان کرد: در راستای رسیدگی به امور مردم حرکت کنید چراکه مسئولان در نظام جمهوری اسلامی از مردم، برای مردم و در خدمت به مردم هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه اعضای شورای اسلامی شهر منتخب مردم هستند و با رأی مستقیم مردم انتخاب شدند، تصریح کرد: باید تعامل با مجموعه پرسنل شهرداری و مجموعه مسئولان شهر وجود داشته باشد، شهردار مسئول امور شهر است و مدیریت عمومی شهر را از ریزترین مسائل تا عمرانی بر عهده دارد.

خیریان‌پور پیگیری و اولویت‌بندی امور را بسیار مهم دانست و یادآور شد: شهرداران باید قدرت پیگیری خود را افزایش دهند.

وی بر زیباسازی شهری تأکید کرد و گفت: زیباسازی و ایجاد فضای شهر بسیار مهم است، امسال باید در استان مازندران 10 میلیون اصله نهال کاشته و فضای سبز شهرهای استان به حالت ایده‌آل خودش تبدیل شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران خاطرنشان کرد: شهردار باید بر رعایت کاربری‌ها، استحکام ساختمان‌ها، رعایت پارکینگ در ساختمان‌ها و رعایت نماسازی‌ها توجه کند که این نکات، نیاز مبرم شهرهای ما است.

این مسئول با بیان اینکه شهردار باید سه کلمه دانش به‌منزله علم کار، بینش به‌منزله ایمان و کوشش به‌منزله تلاش عملی را برای انجام کارهای خویش مدنظر داشته باشد، متذکر شد: اگر کسی این ویژگی‌ها را در خود ایجاد کند، یقین داشته باشد که موفق خواهد شد.

خیریان‌پور همچنین با اشاره به اینکه شهر نشتارود و غرب مازندران فقط مختص مردم این منطقه نیست، تأکید کرد: این منطقه یک کارکرد فرا استانی و فرا کشوری دارد و بر کمربندی شهرهای نشتارود، عباس‌آباد، سلمانشهر، کلارآباد، هچیرود نگاه ویژگی‌ای است که مصوب شد‌.

وی با بیان اینکه 19 محصول استان مازندران رتبه اول کشور را دارد، افزود: استان مازندران می‌تواند با مجموع تنوعی که در زمینه‌های مختلف ازجمله تاریخ گذشته، طبیعت و زیبایی و تنوع در محصولات دارد، تأمین‌کننده نه‌تنها نیاز استان و کشور بلکه خارج از کشور را نیز با صادرات فراهم کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران ادامه داد: استاندار همه دستگاه‌ها را موظف کرد که میزان صادرات استان به 3 میلیارد دلار در برنامه ششم ارتقا یابد.

این مسئول با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری ‌که مردم مازندران از دو موهبت عظیم دریا و جنگل برخوردار هستند، یادآور شد: باید بهره‌برداری اصولی از جنگل و دریا صورت گیرد، مازندران سه فرودگاه و سه بندر فعال دارد.

خیریان‌پور عنوان کرد: مازندران مجموع ظرفیت‌های متعدد هم‌جواری با پایتخت کشور و هم‌جواری با کشورهای حوزه دریای خزر را دارد که می‌تواند کارکرد این استان را به یک کارکرد ملی و فرا ملی ارتقا دهد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث اشتغال‌زایی و فعالیت‌های اقتصادی امسال دو اولویت تولید و اشتغال مطرح است و مجلس و دولت اعتبارات متعددی را برای این منظور تصویب کردند‌.

معاون استاندار در پایان گفت: از محل سامانه بهین‌یاب بسته حمایتی رونق و تولید 750 میلیارد تومان، از محل طرح تکاپو 780 میلیارد تومان، برای خوداشتغالی و مشاغل خانگی از محل بند دال تبصره 16 قانون بودجه 130 میلیارد تومان، از محل مشاغل پشتیبان 32 میلیارد تومان، برای سرمایه‌گذاری خارجی 670 میلیون دلار و برای اشتغال روستایی 165 میلیارد تومان پرداخت شده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا