اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33867 مورخ:[1396-11-11 21:26:01]
بازار، نقدینگی و سود بالای تسهیلات از چالش‌های جدی بخش کشاورزی است
اختصاصی/رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

بازار، نقدینگی و سود بالای تسهیلات از چالش‌های جدی بخش کشاورزی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه بازار یکی از چالش‌های مهم کشاورزی است، گفت: میزان نقدینگی و سود بالای تسهیلات از چالش‌های جدی بخش کشاورزی است که برای صادرات دچار مشکل می‌شویم.

به گزارش مازند اصناف دلاور حیدرپور در آیین تجلیل از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی مازندران با بیان اینکه در سال 57 میزان تولید در بخش کشاورزی در کشور 18 میلیون تن بوده که اکنون به 100 میلیون تن رسیده است، اظهار کرد: مازندران در اوایل انقلاب یک‌میلیون تن تولید در بخش کشاورزی داشت که اکنون تولید محصولات زراعی، باغی و شیلاتی آن به 6.5 میلیون تن رسید که در صورت ایجاد زیرساخت می‌توان در سه سال آینده به 10 میلیون تن رساند.

 

وی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده محصولات کشاورزی بالا است، ادامه داد: با توجه به آنالیز قیمتی که در مرکبات انجام شد، میانگین عملکرد تولیدی در هر هکتار 23 تن با قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرکبات 850 تومان است، درحالی‌که عملکرد تولیدی در هر هکتار بیش از 30 تن است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: یکی از چالش‌های مهم کشاورزی بازار است و بر این اساس مجبوریم به تولیدکننده‌ها بگوییم تولید محصول خود را کم کنند تا در بازار دچار مشکل نشویم.

 

این مسئول بیان کرد: میزان نقدینگی و سود بالای تسهیلات از چالش‌های جدی بخش کشاورزی است که برای صادرات دچار مشکل می‌شویم.

 

گفتنی است در این مراسم تعداد 4 نفر از تولیدکنندگان برتر بخش‌های کشاورزی در سطوح ملی و استانی به نمایندگی از سایر تولیدکنندگان به طرح مسائل و چالش‌های پیش رو پرداختند.

 

قابل ذکر است از 53 تولیدکننده برتر بخش‌های مختلف کشاورزی، 10 نفر در سطح ملی و 43 نفر نیز در سطح استانی انتخاب شدند که از آن‌ها تجلیل به عمل آمد که این تولیدکنندگان لوح تقدیر خود را با حضور استاندار مازندران، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران  دریافت کردند.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا