اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33851 مورخ:[1396-11-09 22:02:01]
رصد و شناسایی مشکلات ۹۰۰ کارخانه در مازندران/ در انتصاب فرمانداران زیربار فشارهای سیاسی نمی‌رویم
استاندار مازندران اعلام کرد

رصد و شناسایی مشکلات ۹۰۰ کارخانه در مازندران/ در انتصاب فرمانداران زیربار فشارهای سیاسی نمی‌رویم

استاندار مازندران با بیان اینکه رصد کارخانه و واحدهای تولیدی در استان انجام می شود گفت: تاکنون ۹۰۰ واحد تولیدی و کارخانه در استان رصد و مشکلاتشان شناسایی شده است.

به گزارش مازند اصناف محمد اسلامی در جلسه شورای اسلامی نور با بیان اینکه مردم نباید در زندگی سختی داشته باشند، آن را هدف جمهوری اسلامی بیان کرد و با گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: استکبار پیوسته و بدون شرم و حیا، اقدام به تهدید کشور می کند.

وی افزود: استکبار سعی می کند تا عوامل مخرب را در سر راه ما قرار دهد و اجازه ندهد تا فرایند رشد و تعالی را سپری کنیم و بحث هایی نظیر انرژی هسته ای و حقوق بشر بهانه است.

اسلامی، به پنجره واحد سرمایه گذاری اشاره و اضافه کرد: سامانه جامع خدمات گمرکی از جمله اقدامات نوین برای ارائه خدمات به شمار می رود که در استان راه اندازی شده است.

استاندار مازندارن یادآور شد: سامانه جامع گمرکی در مقابله با فساد و پولشویی تاثیر بسزایی دارد و در این فرایند پیاده شده، از فرار مالیاتی جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه سامانه جامع گمرکی مراجعه متقاضیان را به گمرک کاهش می دهد افزود: این سامانه به سلامت اداری کمک می کند و سبب شده تا از یک نفر در گمرک نوشهر ۲۴۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی کشف شده است.

اسلامی با تاکید بر توسعه اشتغال و تولید در جامعه افزود: آمارها نشان می دهد که سه هزار بیمه شده اجباری در استان وجود دارد و این نشان از آن است که اشتغال ایجاد شده است.

استانداری مازندران گفت: رصد کارخانه به کارخانه واحدهای تولیدی از جمله برنامه ها است و تاکنون ۹۰۰ واحد تولیدی از هزار و ۸۰۰ کارخانه استان رصد و پایش شده اند و در حال حاضر کارخانه ای در استان وجود دارد که منابع زیادی دریافت کرده اما اشتغال و تولید آن محقق نشده است.

اسلامی با تاکید بر تامین معاش روستاییان خواهان اصلاح تراکم در روستاها برای تامین حوائج مردم شد و گفت: برای توسعه روستایی، ۱۶۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستاییان درنظر گرفته شده است.

استاندار مازندارن خواهان همکاری بانکها برای توسعه اشتغال روستاییان شد و از بانکها خواست تا در شهرستان ها تصمیم گیری لازم را به عمل آورند.

اسلامی در پایان با اشاره به اینکه در انتصاب فرمانداران شایسته سالاری مدنظر قرار می گیرد و از افراد جوان نیز استفاده می کنیم گفت: در انتصاب فرمانداران زیربار فشارهای سیاسی نخواهیم رفت.

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا