اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33845 مورخ:[1396-11-08 19:07:01]
خرید توافقی 354 تن برنج از شالی‌کاران مازندران
اختصاصی/مدیرعامل شرکت غله‌ و‌ خدمات بازرگانی منطقه دو کشور مطرح کرد

خرید توافقی 354 تن برنج از شالی‌کاران مازندران

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت: از 13 دی‌ماه سال‌جاری تاکنون 361 تن برنج به ارزش 19 میلیارد و 223 میلیون تومان از شالی‌کاران مازندران و گیلان خریداری شد.

سید محمد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف؛ گفت: از 13 دی‌ماه سال‌جاری تاکنون 361 تن برنج به ارزش 19 میلیارد و 223 میلیون تومان از شالی‌کاران مازندران و گیلان خریداری شد.

وی با بیان این مطلب افزود: از این میزان خرید، 354 تن برنج مربوط به اقلام پر محصول ندا، نعمت و شیرودی در مراکز خرید استان مازندران شهرستان‌های نکا و بابل و 7 تن برنج صدری هاشمی نیز مربوط به مراکز خرید استان گیلان شهرستان‌های رشت و رودسر است.

 

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور اظهار کرد: نرخ خرید توافقی برنج بر اساس 8 درصد شکستگی اقلام ندا، نعمت به ازای هر کیلوگرم مبلغ 4 هزار و 850 تومان، شیرودی 5 هزار و 450 تومان و صدری هاشمی، 9 هزار و 100 تومان، تعیین شده است.

 

جعفری متذکر شد: حداکثر شکستگی قابل‌قبول برای خرید توافقی برنج 15 درصد بوده و می‌بایست تولید داخل و محصول فصل زراعی امسال باشد.

 

وی خاطرنشان کرد:‌ رقم‌های بومی صدری و هاشمی فقط از کشاورزان گیلان و رقم‌های پر محصول شیرودی، ندا و نعمت نیز فقط از کشاورزان مازندران که دارای معرفی‌نامه از سازمان جهاد کشاورزی باشند خریداری می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی یادآور شد: شالی‌کاران گیلان و مازندران تا 15 بهمن فرصت دارند برنج‌هایشان را به مراکز خرید توافقی برنج این شرکت تحویل دهند.

 

جعفری در پایان هدف از خرید توافقی برنج را خارج کردن بازار برنج داخلی از رکود، حمایت از شالی‌کاران و تأمین بخشی از ذخایر راهبردی برنج عنوان کرد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا