اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33810 مورخ:[1396-11-05 11:41:01]
گله‌مندی کسبه شهرستان نور از رکود بازار و سختی معیشت زندگی
در بازدید امام جمعه از بازار و دیدار با کسبه شهرستان نور مطرح شد

گله‌مندی کسبه شهرستان نور از رکود بازار و سختی معیشت زندگی

در بازدید امام جمعه از بازار و دیدار با کسبه شهرستان نور بیشتر کسبه‌ها درد دل کردند و از رکود بازار، مشکل اقتصادی و معیشتی و نداشتن توان لازم برای هزینه‌های جاری خود گله‌مند بودند.

به گزارش مازند اصناف؛ حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور  در یک اقدام  فرهنگی و دینی که تقریباً در جامعه امروز یا فراموش شده و یا شاید انگشت شمار و موقتی انجام شود، با پای پیاده در بازار حاضر و با کسبه و اصناف سطح شهر دیدار کرد.

وی در این دیدار در بیشتر واحدهای صنفی حاضر و ضمن گفت‌وگو با کسبه و خسته نباشید به آنان، اوضاع اقتصادی و وضعیت بازار را جویا و با ذکر احادیث همه آنان را به صبر و تحمل در برابر مشکلات و تلاش برای کسب روزی حلال دعوت کرد.

امام جمعه شهرستان نور در این بازدید که قول داد ادامه‌دار باشد با قشر جوان فعال در واحدهای صنفی با سعه صدر و گشاده رویی بیشتر برخورد و ضمن مراوده و گفت‌وگو این جوانان را به رعایت اخلاق در کسب و کار، الگوگیری از پیشکسوتان موفق در بازار، احترام به آنان و کسب روزی حلال، طیب و طاهر تشویق و دعوت کرد.

کسبه و بازاریان شهرستان نور که کمتر با چنین حرکتی را مشاهده و با آن مواجه شدند با استقبال گرم و صمیمی و پذیرش امام جمعه و همراهان، تعجب خود را نیز ابراز داشته و با قدردانی از اقدام ارزشی امام جمعه شهرستان نور با وی درد دل و گفت‌وگو کردند.

کسبه‌ای این اقدام را خوب توصیف کرد و گفت: کار امام صادق (ع) را انجام دادید، کسبه از مسؤولان انتظار زیادی ندارند تنها همین حضور و دیدار برای‌شان بسیار ارزشمند است.

 

کسبه دیگری نیز گفت: من 40 سال کاسب همین بازار هستم اما نخستین مرتبه‌ای است که مسؤول ارشد و آنهم امام جمعه قدم بزند و با فرد فرد بازاری سلام و علیک و خدا قوت داشته باشد با این حرکت شما ذوق زده شدم و اصلا نمی‌دانم چه باید بگویم.

چند جوان کاسب که دور هم در کنار خیابان و جلوی مغازه ایستاده بودند نیز با بیانی طنز گونه جمع شدن دور هم و فاصله از مغازه را ناشی از گرمی بازار عنوان کردند.

برخی از عدم فروش و نبود درآمد کافی گفتند و افزودند اگر این روند ادامه پیدا کند باید مغازه‌ها را بفروشیم و برویم تا بیش از ضرر نکنیم و شرمنده اهل و عیال منزل نشویم.

اما بیشتر کسبه‌ها درد دل کردند و از رکود بازار، مشکل اقتصادی و معیشتی و نداشتن توان لازم برای هزینه‌های جاری خود گله‌مند بودند و با طعنه به دولت و دولتمردان از وضعیت به‌وجود آمده از دولت تشکر می‌کردند.

این افراد از امام جمعه موکد خواستند تا زبان گویای آنان باشد و درد دل آن‌ها را در تریبون نماز جمعه، جلسات مهم و از هر راه که خود تشخیص دادند به گوش مسؤولان برساند و از طرفشان فریاد بزند تا شاید فرجی حاصل شود.

امام جمعه شهرستان نور که با صبر و حوصله و گشاده‌رویی به همه این انتقادات، گله‌ها و مشکلات با دقت گوش می‌داد، اظهار کرد: در همین مدت کوتاه مشکلات مردم و منطقه در خطبه‌ها ایراد شد و قطعا ادامه پیدا می‌کند و پیگیری هم می‌کنیم تا مشکلات کاهش پیدا کند ولی این مشکلات در کل کشور وجود دارد و امیدواریم دولت تدابیر لازم را برای کاهش و رفع مشکلات انجام دهد.

حجت‌الاسلام احمدی از کسبه دعوت کرد تا در نمازهای جماعت و جمعه حضور گسترده داشته باشند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام احمدی کمتر از دو ماه به عنوان امام جمعه شهرستان نور معرفی شدند که در کنار دیدارها، جلسات، بازدیدهای اداری، اقامه نماز جماعت در مساجد و ادارات در نخستین اقدام عصرها از بازار بازدید و با کسبه دیدار می‌کنند و برنامه‌های دیگری نیز در دستور کار دارند که توانستند در همین مدت رضایت نسبی مردم منطقه را جلب و شیفتگانی را پیدا کند.

 

مرجع:فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا