اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33802 مورخ:[1396-11-04 01:04:01]
 6 مورد سازه غیرمجاز در مناطق ساحلی مازندران تخریب شد
اختصاصی/طی ده ماه سال‌جاری؛

6 مورد سازه غیرمجاز در مناطق ساحلی مازندران تخریب شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از تخریب 6 سازه غیرمجاز دریایی طی ده ماهه سال‌جاری در مناطق ساحلی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مازند اصناف؛ محمدتقی انزان‌پور طی گفت‌وگویی از تخریب 6 سازه غیرمجاز دریایی طی ده ماهه سال‌جاری در مناطق ساحلی استان خبر داد.

وی  با اعلام این مطلب افزود: این اقدام در راستای اجرای قانون و جهت جلوگیری از ساخت‌وسازهای بدون مجوز در سواحل کشور، با همکاری مراجع قضایی و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در مناطق ساحلی شهرستان‌های نوشهر(۲ مورد)، رامسر، ایزدشهر، محمودآباد و بابلسر صورت گرفت.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران اظهار کرد: بر اساس بند 22 ماده 3 آیین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال 1348 مجلسین و ماده واحده مصوب 1387 مجلس شورای اسلامی، ساخت‌وساز بدون مجوز یا خارج از مجوز سازمان بنادر و دریانوردی در دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی ممنوع می‌باشد.

  دبیر کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل مازندران تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های مستمر و اخطارهای مکرر مبنی بر لزوم اخذ مجوز جهت سازه‌های غیرمجاز احداثی و بر اساس احکام صادره از سوی دادستانی محترم شهرستان‌های ساحلی، سازه‌های مذکور با حضور و همکاری نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط قلع‌وقمع شد.

  انزان پوردر پایان با اشاره به وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش سواحل اذعان کرد: به‌منظور حفاظت از خط ساحلی کشور از آسیب‌های ناشی از ساخت‌وسازهای غیراصولی مربوط به تأسیسات دریایی و بندری ، کلیه متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی می‌بایست از طریق مراجعه به سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور نسبت به ثبت تقاضا برای دریافت مجوزهای تأسیس و بهره‌برداری از هرگونه سازه احداثی در دریا و رودهای قابل کشتیرانی اقدام کنند.

 

انتهای پیام/

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا