اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33784 مورخ:[1396-11-02 18:10:01]
کاهش 50 درصدی میزان قاچاق کالا در مازندران
دبیر کمیسیون برنامه ریزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران خبر داد

کاهش 50 درصدی میزان قاچاق کالا در مازندران

 دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی قاچاق کالا در استان گفت: اجرای طرحی مانند رجیستری موبایل کمک بزرگی به اقتصاد داخلی می کند.

به گزارش مازند اصناف علی پیرفلک دوشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاو ارز ساری با توجه به نام گذاری سال اقتصاد مقاومتی وهمچنین هدف و رسالت این نامگذاری که حمایت از تولیدات داخلی می‌باشد گفت: این ستاد می تواندبا تعامل وتلاش جمعی دستگاه‌های متولی اقدامات مؤثر و قابل توجهی در این زمینه کنند.

علی پیرفلک خاطر نشان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و عزم جدی دولت یازدهم در مبارزه با قاچاق کالا طی چهار سال گذشته حجم کالای قاچاق حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه کاهش حجم کالاهای قاچاق در کشور موجب رونق اقتصاد می‌شود، افزود: اجرای طرح‌هایی مانند رجیستری موبایل کمک بزرگی به اقتصاد داخلی است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاو ارز استان با بیان این که سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا یک طرح ملی در راستای الزامات سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: اجرای این سامانه در روند شفاف‌سازی تجارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسیار بااهمیت و اجرای دقیق سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا گامی مؤثر در راستای روان‌سازی نظام توزیع، قیمت گذاری و روزآمدی شیوه‌های نظارت بر بازار است.

پیرفلک از دستگاه‌های دولتی شهرستان خواست در راستای الکترونیکی شدن روند ثبت و صدور کالا و شفاف‌سازی نظام توزیع، در ثبت انبارها و محل‌های نگهداری کالای خود پیشگام باشند.

این مسئول در پایان اذعان کرد: طرح ثبت نام سوخت نیز یک طرح علمی برای مبارزه با قاچاق سوخت بوده است که با موفقیت در حال اجرا است.

 

مرجع: مهر


» برچسب ها : , کاهش , 50 درصدی , میزان , قاچاق , کالا , مازندران , کاهش , 50 درصدی , میزان , قاچاق , کالا , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا