اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33753 مورخ:[1396-10-29 19:36:01]
سیستم بانکی آفت بخش خصوصی است
رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

سیستم بانکی آفت بخش خصوصی است

رئیس اتاق بازرگانی مازندران سیستم بانکی را آفت بخش خصوصی دانست و گفت: بانک، مالیات و تأمین اجتماعی منشأ بسیاری از مشکلات بخش خصوصی هستند که باید چاره‌ای قانونی جهت استانداردسازی این ارگان‌ها اندیشیده شود.

به گزارش مازند اصناف به نقل از عصرساری، عبدالله مهاجر در نشست تسهیل کسب‌وکار مازندران، دولت را به‌نوعی مانع رونق کسب‌وکار دانست و اظهار کرد: دولت از تمامی مشکلات بخش خصوصی مطلع است اما در جهت رفع آن مشکلات هیچ کاری انجام نمی‌دهد.

وی در انتقاد از قوانین دست‌وپا گیر برای بخش خصوصی، افزود: طی سال‌های بعد از انقلاب تمامی دستورالعمل‌های اقتصادی با سعی و خطا بود که غالباً با شکست مواجه شد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به اصل 44 قانون اساسی، خاطرنشان کرد: یکی از شعارهای دولت یازدهم اجرای سریع اصل 44 بود اما 6 سال از آن حرف‌ها گذشته و اجرای آن، روند رو به رشدی نداشت.

مهاجر سیستم بانکی را آفت بخش خصوصی دانست و اذعان کرد: بانک، مالیات و تأمین اجتماعی منشأ بسیاری از مشکلات بخش خصوصی هستند که باید چاره‌ای قانونی جهت استانداردسازی این ارگان‌ها اندیشیده شود.

وی با تأکید بر پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در استان، گفت: در همه جای دنیا تمامی امکانات در اختیار سرمایه‌گذار در جهت ایجاد شغل و رونق کسب‌وکار قرار داده می‌شود اما در مازندران موانع و بروکراسی اداری سرمایه‌گذار را فراری می‌دهد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اعلام اینکه یکی از راه‌های توسعه استان رفع دغدغه‌های بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری است، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم مازندران از شرایط کنونی خارج‌شده و به سمت توسعه حرکت کند باید از همه توان برای جذب سرمایه‌گذاران استفاده کرده و سیاسی‌کاری‌های بی‌دلیل، ترک شود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا