اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33750 مورخ:[1396-10-29 18:57:01]
اولین همایش آموزشی رجیستری کشور در ساری به‌روایت تصویر
اختصاصی/مازنداصناف گزارش می دهد

اولین همایش آموزشی رجیستری کشور در ساری به‌روایت تصویر

با همت اتحادیه ارتباطات و مخابرات مرکز مازندران و با حضور فعالان صنفی از سراسر استان، اولین همایش آموزشیش طرح رجیستری تلفن همراه کشور در ساری برگزار شد.

به گزارش مازند اصناف؛ پیش از ظهر امروز اولین همایش رجیستری تلفن همراه کشور در مازندران برگزار شد.
بر اساس این گزارش، این همایش با همت اتحادیه ارتباطات و مخابرات مرکز مازندران و با حضور فعالان صنفی از سراسر استان در محل سالن الغدیر ساری برگزار شد.
این گزارش حاکی است یوسفیان که مهمان ویژه این همایش بود، در خصوص جزییات اجرایی این طرح، نحوه‌ی استعلام اصالت گوشی، نحوه‌ی انتقال مالکیت و فرصت 30 روزه برای گوشی‌های پیشفرض مسافران اطلاعات جامعی را در اختیار حاضران در این همایش قرار داد.

وی رجیستری را یک طرح 100 درصد رایگان برای مصرف‌کننده، تاجر و بازاریان برشمرد و اظهار کرد: با اجرای این طرح، نه اصناف نگران ریختن مأمور به محل کسبی‌شان هستند؛ هم مردم گوشی قانونی می‌خرند و هم دولت به حقوق خود می‌رسد.

یکی از مدیران اجرایی طرح رجیستری در کشورراه‌های ارتباطی برای استعلام اصالت گوشی را سامانه پیامکی 7777 و سامانه *7777# و همچنین تماس با 0966366 معرفی و خاطرنشان کرد: امیدواریم با آموزش فعالسازی و انتقال مالکیت به مردم و اصناف در سطح کشور، طی هفته‌های آتی رجیستری برندهای دیگر راهم آغاز کنیم.

یوسفیان تصریح کرد: سالانه حداقل 12 تا 14 میلیون دستگاه در کشور خریدوفروش می‌شود که از این میان، 10 درصد یعنی یک تا یک‌ونیم میلیون گوشی آن در کشور تولید و 90 درصد دیگر، به‌صورت قاچاق وارد می‌شود و این یعنی سالانه 7 هزار میلیارد تومان قاچاق به کشور وارد می‌شود.


گفتنی است در پایان این همایش نیز فعالان صنفی، شبهات و پرسش‌های خود را در خصوص اجرای این طرح مطرح و پاسخ‌های خود را دریافت کردند.

 

 

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا