اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33745 مورخ:[1396-10-27 14:14:01]
ممنوعیت زنده‌فروشی طیور محلی و صنعتی در سوادکوه
رئیس اداره دامپزشکی سوادکوه خبر داد

ممنوعیت زنده‌فروشی طیور محلی و صنعتی در سوادکوه

رئیس اداره دامپزشکی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی گفت: عرضه و فروش هر‌گونه طیور‌ زنده و کشته در سطح بازار‌های محلی، ممنوع و غیر‌بهداشتی است.

به گزارش مازند اصناف سید‌محمد حسینی طی گفت‌وگویی به پیگیری‌های کارشناسان و بازرسان بهداشتی اداره دامپزشکی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از واحد‌های صنفی برای عدم نگهداری، عرضه و کُشتار طیور زنده  اشاره و اظهار کرد: هیچ‌گونه نگهداری، عرضه و کُشتار طیور زنده از واحد‌های صنفی در پیگیری‌های کارشناسان و بازرسان بهداشتی اداره دامپزشکی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، گزارش‌ نشد.

وی خاطرنشان کرد: عرضه و فروش هر‌گونه طیور‌ زنده و کشته در سطح بازار‌های محلی، ممنوع و غیر‌بهداشتی است.

رئیس اداره دامپزشکی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی افزود: با متخلفان عرضه و فروش طیور زنده و کُشته در سطح بازار‌های محلی از طریق مراجع قضایی برخورد قانونی می‌شود.

حسینی از عدم زنده‌فروشی طیور در سطح بازار خبر‌ داد و تصریح کرد: زنده‌فروشی طیور محلی و صنعتی ممنوع‌است و در سطح بازار‌ها هم طیور زنده و کُشته برای عرضه مشاهده‌ نشد.

وی در پایان با توصیه به مردم برای خرید طیور و مرغ در بسته‌بندی‌های بهداشتی، تاکید کرد: برای استفاده از گوشت مرغ و طیور دیگر تنها از بسته‌بندی‌های بهداشتی استفاده‌ شود که در کشتار‌گاه‌های مجاز با مهر تأیید سلامت و بهداشت دامپزشکی تهیه‌ می‌شود.

 

مرجع: سوادکوه آنلاین

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا