اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33744 مورخ:[1396-10-27 14:09:01]
استقبال عمومی پیش شرط حمایت دولت از تغییر زمان یکشنبه بازار
در جلسه کمیسیون نظارت بر بازار نکا مطرح شد

استقبال عمومی پیش شرط حمایت دولت از تغییر زمان یکشنبه بازار

 در جلسه کمیسیون نظارت بر بازار، استقبال عمومی شهروندان به عنوان پیش شرط حمایت دولت از انتقال زمان یکشنبه بازار به روز جمعه عنوان شد.

به گزارش مازند اصناف جلسه کمیسیون نظارت بر بازار با موضوع تغییر یکشنبه بازار به جمعه بازار با شرکت دادستان، شهردار، معاون فرماندار، نماینده نیروی انتظامی و نمایندگان بازار در شهرستان نکا برگزار شد.

در این جلسه علی غلامیان معاون فرماندار نکا بازارهای سنتی و هفتگی را دارای نقش بسیار زیادی در حمایت از تولیدات داخلی به‌ویژه تولیدات بومی و محلی برشمرد و اظهار کرد: افراد زیادی تولیدات بومی محلی خود را از طریق حضور در بازارهای سنتی یا هفتگی به بازار عرضه می‌کنند و این مهم نقش به‌سزایی در کاهش بزه‌های اجتماعی دارد.

وی افزود: رونق اقتصادی، مبارزه با گرانی و تعدیل قیمت کالاها از بزرگترین ویژگی‌های بازارهای هفتگی به شمار می‌آیند که در نکا نیز بازار هفتگی به عنوان یکی از لازمه‌های این شهرستان در روز یکشنبه از دیرباز زبان‌زد خاص و عام بوده است.

معاون فرماندار نکا خاطرنشان کرد: برگزاری یکشنبه بازار در نکا در جوار نکارود، زیبایی خاصی به این بازار داده که سبب تمایز آن نسبت به سایر بازارها در شهرهای همجوار شده و سالانه مسافران و مردم فراوانی را از اقصی نقاط استان به این مکان جذب می‌کند.

این مسئول اضافه کرد: این مکان نیز پس از جلسات متعدد، با پیگیری‌های انجام شده و همکاری مردم و بازاریان برای برپایی یکشنبه بازار در نظر گرفته شده که کسبه در آن به کسب رزق حلال می‌پردازند.

وی با اشاره به طرح موضوع انتقال زمان برگزاری بازار هفتگی نکا از روز یکشنبه به جمعه، این امر را نیازمند تدبیر، کارشناسی و برنامه‌ریزی دانست و گفت: تعطیلی یکشنبه بازار و انتقال آن به جمعه، باید با اطلاع‌رسانی، کارشناسی و برنامه‌ریزی لازم از سوی شهرداری انجام شود.

غلامیان تصریح کرد: درصورت برخورداری از استقبال عمومی شهروندان، دولت نیز در انجام این اتفاق حمایت می‌کند تا شهرداری بتواند خدمات شایسته از تمام لحاظ به فروشندگان و شهروندان ارائه کند.

در پایان وی نسبت به فراهم شدن شرایط لازم در راستای ساماندهی بهتر و در نتیجه استقبال خوب شهروندان با خرید نیازهای خود از این بازار ابراز امیدواری کرد.

مرجع: پیک نکا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا