اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33724 مورخ:[1396-10-26 03:10:01]
 اُفت ۶ درصدی حجم صادرات / چین بزرگترین خریدار کالای ایرانی
در ۹ ماهه نخست سال جاری؛

اُفت ۶ درصدی حجم صادرات / چین بزرگترین خریدار کالای ایرانی

بررسی آمار گمرک در ۹ ماهه نخست سال جاری حاکی از آن است که رقم صادرات با کاهش ۶ درصدی در وزن و ۲ درصدی در ارزش دلاری روبرو بوده است.

به گزارش مازند اصناف؛آمار مقدماتی از تجارت خارجی در ۹ ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که میزان صادرات قطعی کالا‌های غیرنفتی کشور (به استثنای نفت خام، نفت کـوره و نفـت سفید و همچنین بدون صادرات از محل تجارت چمدانی)، بالغ بر ۸۸.۵۷۶ هزار تـن و بـه ارزش ۳۱.۶۴۰ میلیـون دلار بوده است. 

لازم به ذکر است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سـال گذشـته، با کاهش ۶.۸۸ درصدی در وزن و کاهش ۲.۳۹ درصدی در ارزش دلاری روبرو بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، به ارقام ۲۶.۵۹۵ هزار تن و ۳۷.۵۷۰ میلیون دلار رسیده است.

براساس این گزارش عمده صادرات کشور در ۹ ماهه نخست سال جاری به ترتیب به کشور‌های چین، عراق، امارات متحده عربی، جمهوری کره و افغانستان بوده است که در این میان میزان صادرات به جمهوری کره نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۳۵ درصدی در وزن و افزایش ۲۸ درصدی ارزش دلاری روبرو بوده است.

در این میان میزان صادرات به امارات متحده عربی با اُفت ۴ درصدی در وزن و ۱۸ درصدی در ارزش دلاری مواجه بوده و حجم صادرات به عراق با ۱۲ درصد کاهش روبرو بوده است.

عمده کشورهای هدف صادرات کالای ایرانی

اُفت ۸۸ درصدی حجم صادرات / چین بزرگترین خریدار کالای ایرانی

 

براساس اعلام آمار متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی در ۹ ماهه نخست سال ۳۵۷ دلار بوده که نسبت به مدت مشـابه سـال قبـل ۴.۶۹ درصـد، افـزایش داشته است.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا