اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33700 مورخ:[1396-10-24 23:02:01]
برگزاری جشنواره ملی ارکیده در نوشهر
در بهمن‌ماه سال‌جاری انجام می‌شود؛

برگزاری جشنواره ملی ارکیده در نوشهر

 جشنواره ملی ارکیده بهمن ماه سال جاری با همکاری شهرداری نوشهر و مرکز تحقیقات کشاورزی برگزار می شود.

به گزارش مازند اصناف جمیله هاشمی در نشست با خبرنگاران عنوان کرد:  جشنواره ارکیده فرصتی برای رونق گل و گیاه و جلب مشارکت مردم و زمینه ساز نشاط و شادابی مردم و جوانان خواهد بود.

وی افزود: این جشنواره نقش بسیاری مهمی در تحمیم بنیان خانواده خواهد داشت و با توجه به استقبال شهروندان و مردم با کارگروه تخصصی، خواهان برگزاری جشنواره ارکیده در نوشهر که خاستگاه اصلی ارکیده است، شدند.

رئیس برگزاری جشنواره ملی ارکیده در نوشهراظهار کرد: این جشنواره فرصت خوبی است تا نوشهر را با توجه به ظرفیت های خدادادی معرفی کنیم و در حال تلاش هستیم تا از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل ها برای برگزاری مطلوب جشنواره استفاده کنیم.

هاشمی با بیان اینکه جوانان زیادی با پتانسیل های متعدد در شهر وجود دارند اظهار امیدواری کرد تا با صادرات گل و گیاه در درآمد پایدار نقش آفرینی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نوشهر به عنوان شهر ارکیده های ایران معرفی می شود، برنامه ریزی برای ثبت آن را از اهداف برشمرد و گفت: این جشنواره در جلب گردشگر و رونق این صنعت نقش آفرین می کند.

رئیس جشنواره ملی ارکیده با تاکید براینکه زیبایی ها و گل و گیاه در تحکیم بنیان خانواده نقش زیادی دارند و امسال برای سومین بار جشنواره ملی ارکیده برگزار می شود.

هاشمی ادامه داد: رویکرد زیست محیطی در کنار توسعه اقتصادی و درآمد پایدار از دیگر اولویت های جشنواره ارکیده است که برای اولین بار در سال ۹۴ برگزار شد و ۱۴ هزار نفر از جشنواره بازدید کردند.

وی تصریح کرد: امسال همه تلاش خواهیم کرد تا بازدیدکنندگان بیشتری از این جشنواره صورت گیرد و امسال با رایزنی های باغ گیاه شناسی، جشنواره طی چهار روز برگزار می شود.

عضو شورای شهر نوشهر با بیان اینکه نوشهر به عنوان شهر جشنواره ها باید معرفی شود گفت: جشنواره ارکیده از ۱۸ بهمن ماه در شهر برگزار و دو طرح دانش بنیان در این جشنواره رونمایی می شود.

رئیس جشنواره ملی ارکیده همچنین از برگزاری جشنواره فیلم فجر در نوشهر خبر داد و گفت: فیلم های این جشنواره در سینماشقایق برگزار می شود.

 

**/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا