اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33686 مورخ:[1396-10-24 12:29:01]
موافق کارخانه‌‌های غیرآلاینده هستم/ احداث کارخانه سایپا منتفی شد

موافق کارخانه‌‌های غیرآلاینده هستم/ احداث کارخانه سایپا منتفی شد

بخشدار گهرباران در پاسخ به اینکه آیا ایجاد کارخانه در نزدیک ساحل دریا آلودگی زیست محیطی ندارد، گفت: کلیت این است که هرجا کارخانه ایجاد شود و به محیط زیست آسیب نزند با آن مخالفت نمی‌شود.

به گزارش مازند اصناف به نقل از میانخبر، حنیف سورکی‌آزاد در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت احداث کارخانه توسط شرکت سایپا در شهرستان میاندورود، اظهار کرد: تا جایی که من خبر دارم به دلیل اینکه شرکت سایپا اقدامی برای ایجاد کارخانه انجام نداد از این شرکت گرفته شد و به دانشگاه مازندران که در گذشته در اختیار آنها بود واگذار شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا ایجاد کارخانه در نزدیک ساحل دریا آلودگی زیست محیطی ندارد، افزود: کلیت این است که هرجا کارخانه ایجاد شود و به محیط زیست آسیب نزند با آن مخالفت نمی‌شود.

بخشدار گهرباران شهرستان میاندورود، خاطرنشان کرد: اگر قرار است کارخانه‌ای ایجاد شود باید ببینیم چقدر شغل ایجاد می‌کند و یا چقدر به محیط زیست آسیب می‌رساند.

سورکی آزاد تصریح کرد: همه ما به‌دنبال ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه هستیم و اگر این طرح، صنعت پایداری باشد شغل زیادی ایجاد می‌کند و برای شهرستان مفید خواهد بود.

وی در پایان گفت: ما مخالف ایجاد اشتغال نیستیم اما در برنامه ششم توسعه اولین محور آن آب و محیط زیست است و این موضوع برای دولت و شهرستان اولویتند و برای من خط قرمز است و ببینم ایجاد این کارخانه به آب و محیط زیست منطقه آسیب می‌زند با آن مخالفت خواهم کرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا