اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33665 مورخ:[1396-10-22 20:24:01]
صادرات بیش از ۳۵۰ هزار تن کالا از بندر امیرآباد
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد:

صادرات بیش از ۳۵۰ هزار تن کالا از بندر امیرآباد

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: در حال حاضر بیش از ۳۵۰ هزار تن کالا که بیشتر در بخش معادن است از بندر امیرآباد به مناطق دیگر صادر می‌شود.

به گزارش مازند اصناف سیاوش رضوانی اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد یکی از بنادر نسل سوم کشور است که از نظر وسعت و فعالیت، محور کریدور شمال و جنوب کشور است.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از ۵۰ درصد از ظرفیت اسمی خود استفاده می‌کند، افزود: این بندر از جمله بنادری است که تمامی ورودی‌های اسکله آماده پذیرش است و در حال حاضر بیش از ۳۵۰ هزار تن کالا که بیشتر در بخش معادن است از بندر امیرآباد به مناطق دیگر صادر می‌شود.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بااشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۱۵ اسکله در این بندر مشغول فعالیت هستند،بیان کرد: ظرفیت اسمی کل بنادر شمال کشور ۲۳ میلیون تن  است این در حالی است که ظرفیت اسمی این بندر 7/5 تن در سال است.

این مسؤول با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد دارای مزیت‌هایی نسبت به سایر بنادر در کشور است، تصریح کرد: این بندر در سال 1381 فعالیت خود را باوجود کمبودها و مشکلات آغاز کرده است و امروزه مزیت‌های این بندر سبب حضور بخش خصوصی در این مجموعه بزرگ شده است.

وی اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در حال حاضر 207 هزار تن ظرفیت سیلو و 147 هزار تن  ظرفیت انبار دارد و از جمله بنادری است که ظرفیت تولید کاغذ، گچ، تولید MDF و مبل را دارد.

رضوانی گفت: سهم دولت در سرمایه‌گذاری این منطقه بیش از 600 میلیارد تومان و بخش خصوصی هزار و 100میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه بیش از 45 شرکت در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد مشغول فعالیت هستند، افزود: در حال حاضر بیش از هزار و 108 نفر در این منطقه مشغول به کار هستند که 74 درصد نیروی کار این بندر بومی و از مردم بهشهر، نکا و روستاهای اطراف این شهرستان‌ها هستند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به ظرفیت ریلی در بنادر اشاره کرد و گفت: استفاده از مجموعه ریلی کمک زیادی به بحث حفاظت محیط زیست و امکان ترانزیت کالاها به کشورهای جنوبی را میسر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری جاده 20 کیلومتری رستم‌کلا یکی از وظایف اجتماعی سازمان بنادر بود که تاکنون 12 کیلومتر به مرحله اتمام رسیده است و هشت کیلومتر باقیمانده با اعتبار بالغ بر 10 میلیارد تومانی از 20 فروردین سال آینده کلنگ‌زنی می‌شود.

رضوانی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد را فرصت مناسبی برای توسعه بحث گردشگری دانست و افزود: بهره‌مندی از 25 هزار اراضی در این منطقه فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری و جذب سرمایه‌گذار است که این مهم نقش بسیار مهمی در اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در این منطقه دارد.

وی در پایان از برگزاری همایش صادرات در این منطقه خبر داد و گفت: با توجه به حجم صادرات کالا در این بندر همایشی با عنوان همایش صادرات در اردیبهشت 97 برگزار می‌شود.

 

مرجع: خبرگزاری فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا