اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33653 مورخ:[1396-10-19 18:37:01]
ذغال تاغ بدون محدودیت در بازار مازندران عرضه می‌شود
عرضه و فروش کالای ممنوعه و قاچاق در بازار مازندران؛

ذغال تاغ بدون محدودیت در بازار مازندران عرضه می‌شود

با وجود ممنوعیت فروش ذغال تاغ، این محصول به راحتی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دارد و بحث ممنوعیت آنها تنها در حد شعار باقی ماند.

به گزارش مازند اصناف درخت تاغ برای تثبیت خاک‌های شنی و بیابان‌زدایی بسیار موثر است، به جهت بروز ریزگردها حساسیت در ارتباط با نگهداری این درخت در کشور افزایش پیدا کرده و حتی برداشت این درخت بدون مجوز هم ممنوع است.

چند سالی است که بحث فروش ذغال در کشور رونق گرفته و به تبع آن برای قاچاق چوب در کشور هم افزایش پیدا کرده است.

متولیان محیط زیست، قاچاق کالا و منابع طبیعی حساسیت ویژه‌ای برای حفظ گونه‌های جنگلی به ویژه درخت تاغ در برنامه کاری قرار داده و برداشت این درخت و تبدیل آن به ذغال را ممنوع اعلام کردند.

در همین ارتباط علی پیرفلک دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان از ممنوعیت عرضه و تولید ذغال تاغ در مازندران خبر داد.

این اظهارات پیرفلک در حالی مطرح می‌شود که در حال حاضر به راحتی این کالای ممنوعه در بازار و مراکز عرضه مواد دخانی در دسترس قرار دارد و قیمت 14 تا 15 هزار تومانی برای آن در نظر گرفته شده است.

با توجه به نوع پوشش گیاهی این درخت در استان‌های سمنان و خراسان، به نظر می‌رسد که متولیان این استان‌ها باید حساسیت بیشتری در ارتباط با کنترل و تبدیل این درختان به ذغال داشته باشند.

اما آنچه در حال حاضر در استان مشاهده می‌شود، عرضه هماهنگ شده در مراکز صنفی و به احتمال بسیار زیاد قاچاق حجم انبوهی از این کالای ممنوعه به استان است.

 

بلاغ/*/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا