اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33645 مورخ:[1396-10-19 12:55:01]
یکی از چالش‌های مهم دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی، قاچاق کالا است
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران:

یکی از چالش‌های مهم دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی، قاچاق کالا است

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یکی از چالش‌های مهم برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی را قاچاق کالا عنوان کرد و گفت: ما باید نسبت به ضرورت و اهمیت مبارزه با قاچاق، اعتقاد قلبی پیدا کنیم.

به گزارش مازند اصناف به نقل از تنکابن24، علی پیرفلک در کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان تنکابن بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی تأکید و اظهار کرد: حمایت از تولید ملی، تقویت و ارتقای تولید داخلی، جذب سرمایه‌گذار و ایجاد فرصت‌های اشتغال و ... از راهبردهای مهم اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اصول اقتصاد مقاومتی باید مجموعه‌ای از اقدامات جهت فراهم کردن بسترها صورت گیرد، افزود: در این مسیر بعضی بسترها زیرساختی و تعدادی دیگر رفع موانع، چالش‌ها و تهدیدات است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یکی از چالش‌های مهم برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی را قاچاق کالا عنوان کرد و گفت: ما باید نسبت به ضرورت و اهمیت مبارزه با قاچاق، با تمام وجود اعتقاد قلبی پیدا کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: ما باید تلاش کنیم در حوزه‌ مسئولیتمان قاچاقی صورت نگیرد و همه‌ مسیرهای اصلی و فرعی را به‌دقت زیر نظر بگیریم تا در موقع مناسب ضربه بزنیم.

پیرفلک اضافه کرد: برای این منظور باید هماهنگی اطلاعاتی و عملیاتی بین دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی و قضایی صورت بگیرد.

وی در ادامه متذکر شد: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در این حوزه بسیار حائز اهمیت است. مردم باید بدانند چه کالایی قاچاق است و بنا بر چه دلایلی نباید از آن خرید کنند.

مشاور استاندار درباره‌ استفاده‌کنندگان غیرمجاز از برندهای خارجی، عنوان کرد: ابتدا باید به این واحدها تذکر و اخطار داد و در صورت ادامه فعالیت، پلمب موقت و نهایتاً تعطیلی واحد صنفی را اعمال کرد.

این مسئول همچنین در خصوص طرح رجیستری تلفن همراه نیز بیان کرد: تلفن همراه بعد از پوشاک، بیشترین حجم ورود کالای قاچاق به کشورمان را تشکیل می‌دهد. دولت در این طرح با ایجاد نمایندگی تلفن‌های خارجی در کشور و پرداخت عوارض قانونی، آنان را از آنتن رسمی وزارت ارتباطات بهره‌مند‌ می‌کند.

پیرفلک طرح ملی دیگر دولت برای مبارزه با قاچاق کالا را سامانه جامع انبارها عنوان کرد و یادآور شد: بر اساس این طرح، همه‌ اصناف و افرادی که فعالیت اقتصادی در کشور دارند باید مشخصات محل‌های نگه‌داری کالا، انبارها و واحدهای صنفی خود را ثبت کرده و شناسه دریافت کنند.

وی در پایان گفت: این اقدامات ملی به همراه اقدامات استانی همچون ساماندهی شناورها، سواحل و ... موجب تقویت زیرساخت‌های تجارت کشورمان خواهد شد.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا