اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33636 مورخ:[1396-10-17 19:58:01]
وضعیت نگران‌کننده صنعت در مازندران/ توزیع شهرک‌های صنعتی نامتوازن است
اختصاصی/رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار مازندران مطرح کرد

وضعیت نگران‌کننده صنعت در مازندران/ توزیع شهرک‌های صنعتی نامتوازن است

رئیس کانون شوراهای کار مازندران گفت: به‌دلیل پایین بودن سهم بخش صنعت در تولید ناخالص داخلی استان و عدم جذب مناسب سرمایه‌گذاران به‌منظور سرمایه‌گذاری، وضعیت صنعت در استان بسیار نگران‌کننده و هشدار دهنده است.

به گزارش مازند اصناف از ساری، محمدعلی شیرافکن در نشست سه جانبه کارفرمایان، کارگران و بازنشستگان با استاندار مازندران در ساری با بیان اینکه صنعت یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد محسوب می‌شود، اظهار کرد: رشد و توسعه اقتصادی مستلزم رشد و توسعه صنعت است و رشد و توسعه صنعت زمینه‌ رشد و توسعه سایر بخش‌ها از جمله کشاورزی، حمل‌ونقل و غیره را فراهم می‌کند.

وی افزود: اشتغال غیرمولد در واحدهای صنعتی استان مازندران و مشکلات ساختاری بخش صنعت باعث کاهش بهره‌وری نیروی کار در استان شده، علاوه بر این نبود و فقدان تأسیسات زیربنایی مناسب در شهرک‌های صنعتی موجب افزایش هزینه سرمایه‌گذاری و در نتیجه کاهش بهره‌وری سرمایه در بخش صنعت استان شده است.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار مازندران گفت: به‌دلیل پایین بودن سهم بخش صنعت در تولید ناخالص داخلی استان و عدم جذب مناسب سرمایه‌گذاران به‌منظور سرمایه‌گذاری، وضعیت صنعت در استان بسیار نگران‌کننده و هشدار دهنده است.

شیرافکن خاطرنشان کرد: توزیع نامتوازن شهرک‌های صنعتی در استان یکی دیگر از مشکلات بخش صنعت است، به‌طوری‌که برخی شهرستان‌ها بدون حتی یک شهرک صنعتی هستند و در برخی تا چهار شهرک هم وجود دارد.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، عدم استفاده مناسب از ظرفیت‌های شهرک‌های صنعتی موجود در استان نیز یکی دیگر از مشکلات بخش صنعتی در مازندران است.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار مازندران در پایان با تأکید بر وضعیت خیلی نگران‌کننده بخش صنعت در مازندران، عنوان کرد: وضع کارخانه نساجی مازندران و صنایع چوب‌وکاغذ استان که دو صنعت مادر در مازندران محسوب می‌شود، نشان از وضعیت صنعت ما دارد.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , وضعیت , صنعت , مازندران , شهرک , صنعتی , نامتوازن , وضعیت , صنعت , مازندران , شهرک , صنعتی , نامتوازنمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا