اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33598 مورخ:[1396-10-13 00:27:01]
هشدار وزارت بهداشت به خریداران پرندگان مهاجر +عکس‌نوشت

هشدار وزارت بهداشت به خریداران پرندگان مهاجر +عکس‌نوشت

علت افزایش قیمت تخم‌مرغ طی ماه گذشته، آنفلونزای فوق حاد پرندگان اعلام شده است. بابلسر و فریدونکنار این روزها میزبانی هزاران پرنده مهاجر هستند.

به گزارش مازند اصناف؛ مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد: «گسترش انفجاری ویروس آنفلوآنزای فوق‌حاد میان پرندگان سبب شده دانشمندان احتمال بدهند که این ویروس طی تغییراتی ساختاری، جهش یافته و علاوه بر طیور، برای انسان هم بیماری‌زا باشد، به همین دلیل وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی هر اقدامی به‌منظور جلوگیری از ابتلای انسان به این بیماری لازم باشد در دستور کار دارند. بازارهای غیرقانونی فروش پرندگان مهاجر که تحت نظارت سازمان دامپزشکی قرار ندارند کانونی برای انتشار بیماری آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان هستند. اگر مردم موردی را مشاهده کنند که پرندگان مهاجر به‌صورت غیرقانونی فروخته می‌شوند اکیداً از نزدیک شدن خودداری کنند و فوراً سازمان دامپزشکی را در جریان قرار دهند تا این سازمان وارد عمل شده و اقدامات لازم را برای برخورد انجام دهد.»

 

گفتنی است، علت افزایش قیمت تخم‌مرغ طی ماه گذشته، آنفلونزای فوق حاد پرندگان اعلام شده است. بابلسر و فریدونکنار این روزها میزبانی هزاران پرنده مهاجر هستند.

 

مرجع: مشهدسر

» برچسب ها :



مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا