اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33596 مورخ:[1396-10-12 19:15:01]
لزوم وحدت مشترک در بنادر شمالی برای دریافت مطالبات
مدیرکل بنادر مازندران تأکید کرد

لزوم وحدت مشترک در بنادر شمالی برای دریافت مطالبات

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران بر لزوم اتخاذ رویه مشترک در بین بنادر شمالی برای دریافت مطالبات و کاهش بدهکاران تجاری و غیر تجاری تأکید کرد.

به گزارش مازند اصناف محمد تقی انزان‌پور در جلسه کمیته وصول مطالبات سازمان بنادر و دریانوردی که در بندر نوشهر برگزار شد، اظهار کرد: برای چگونگی وصول مطالبات از شرکت‌های کشتی‌رانی و دیگر شرکت‌های مرتبط با بندر، باید سیاست یکسانی اتخاذ شود تا زمینه هرگونه سوء استفاده برای شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد با بندر برطرف شود.

وی با اشاره به اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی استان در زمینه وصول مطالبات، خاطرنشان کرد: بندر نوشهر در این زمینه در سال‌های گذشته به صورت جدی در این زمینه برخورد کرده است به طوری که منجر به کاهش چشمگیر بدهکاران تجاری در این بندر شد و این امر تا زمانی اثرگذار خواهد بود که به صورت رویه‌ای مشترک در بین بنادر شمالی اجرایی شود.

مدیرکل امور مالی سازمان بنادر و دریانوردی نیز فلسفه وجودی تشکیل کمیته وصول مطالبات را کاهش بدهی اشخاص به سازمان عنوان کرد و افزود: اختلافات فی‌مابین بنادر شمالی به ویژه در بخش لایروبی باید با اتخاذ راهکار مناسب و وحدت رویه برطرف شود و این امر مستلزم رعایت دقیق قوانین و دستورالعمل‌های سازمان بنادر در بخش وصول مطالبات است.

لقمان پارسی‌نیا برخورد سلیقه‌ای بنادر در دریافت مطالبات از بدهکاران را مغایر با سیاست‌های کلان سازمان دانست و گفت: در صورت پرداخت نکردن به موقع مطالبات سازمان از سوی شرکت‌های فعال در بنادر، باید از ارائه هرگونه خدمات به این شرکت‌ها از سوی بنادر خودداری شود.

 

روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا