اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33592 مورخ:[1396-10-12 19:03:01]
بسیاری از کارگران 4 ماه حقوق نگرفتند/ انتصاب افراد سیاسی در واحدهای تولیدی/ بیمه بیکاری به کارگران فصلی پرداخت شود
دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران:

بسیاری از کارگران 4 ماه حقوق نگرفتند/ انتصاب افراد سیاسی در واحدهای تولیدی/ بیمه بیکاری به کارگران فصلی پرداخت شود

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت: بسیاری از کارگران حتی تا چهار ماه حقوق نگرفتند و دفترچه‌های آنها در حال حاضر تمدید اعتبار نمی‌شود.

به گزارش مازند اصناف نصرالله دریابیگی صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال مازندران با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: به دلیل مشکلاتی که در استان در بخش خصوصی‌سازی تحمیل شد بسیاری از واحدهای خصوصی تعطیل هستند.

وی تصریح کرد: بسیاری از کارگران حتی تا چهار ماه حقوق نگرفتند و دفترچه‌های آنها در حال حاضر تمدید اعتبار نمی‌شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران با اشاره به مشکلاتی که کارگران فصلی دارند، افزود: با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری انتظار داریم  توجه ویژه‌ای به این افراد شود و زمینه بهره‌مندی کارگران فصلی از بیمه بیکاری فراهم شود.

وی خواستار توجه به انتصاب مدیران واحدهای تولیدی در مازندران شد، افزود: در بسیاری از واحدهای تولیدی استان افراد سیاسی منصوب می‌شوند.

دریابیگی با اعلام اینکه در اجرای ماده به کارگران مازندران ظلم شده است، افزود: در اجرای این ماده قانونی 24 هزار نفر بازنشسته شدند که بر اساس قانون باید افراد جدید جایگزین آنها شوند، این جایگزنی به مدت یک‌ماه برای آمارسازی انجام شده و پس از آن کارگران اخراج شدند.

وی خواستار توجه ویژه به بازنشستگان مازندران شد، گفت: 120 هزار بازنشسته استان مازندران که حداقل‌بگیر هستند برای معیشت به شدت دچار مشکل هستند و انتظار داریم بحث همسان‌سازی حقوق آنها جدی پیگیری شود.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا